امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9110
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۱
تعداد بازدید: 77
حجت‌الاسلام علی انصاری بویراحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبریک سالروز ولادت امام جواد(ع) اظهار کرد: امام جواد(ع) از جمله شخصیت‌های ...

حجت‌الاسلام علی انصاری بویراحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبریک سالروز ولادت امام جواد(ع) اظهار کرد: امام جواد(ع) از جمله شخصیت‌های فوق‌العاده و تأثیرگذار در اسلام و مکتب تشیع است به طوری که بینش سیاسی، تقید به عبادات، مشکل‌گشایی از مردم و جنبه‌های علمی و شخصیتی ایشان به صورت جداگانه دارای آثار و برکات فراوانی است.

وی خاطرنشان کرد: امام جواد(ع) در سن خردسالی به امامت رسید و شیعیان در آن دوران در تنگنای عمیق سیاسی، امنیتی و اجتماعی بودند زیرا از طرفی تکلیف امامت پس از پدر امام محمد تقی(ع) روشن نبود و از طرفی دیگر خردسالی امام جواد(ع) شک و شبهه‌ها را از افزون کرده بود.

رئیس مجمع جهانی شیعه‌شناسی عنوان داشت: امام جواد(ع) از چنان قدرت علمی و نفوذ شخصیتی برخوردار بود که در مقابل همه جریانات، فتنه‌ها، شک و تردیدها به زیبایی درخشید و مانند خورشیدی فروزان وجود خود را در مقام امامت شیعیان به اثبات رساند.

وی یادآور شد: هیچ اشکال و منافاتی ندارد که امام یا پیامبر در سن خردسالی به منصب امامت و ولایت نائل شود زیرا خداوند مقامات علمی را از طریق علم لدنی به امامان عطا می‌کند.

انصاری بویراحمدی تصریح کرد: امام محمد تقی(ع) تمام سؤالات تخصصی مربوط به همه ادیان الهی را در دوران خود به زیبایی پاسخگو بود.

وی عنوان داشت: سن پایین امام جواد(ع) سبب اختلاف بین شیعیان شد به همین دلیل شیعیان گروه‌ها و اجتماعاتی تشکیل دادند و دیدارهایی با این امام بزرگوار برگزار کردند و با پرسش‌های فراوان امام خود را آزمودند تا در مورد علم وی به یقین رسیدند.

رئیس مجمع جهانی شیعه‌شناسی یادآور شد: امام جواد(ع) دارای علم امامت است و برای همه سؤالات پاسخ‌های روشن و قانع‌کننده‌ای داشت و با پاسخ‌های دقیق و علمی همگان را شگفت‌زده می‌کرد.
انتهای پیام/78003/و30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها