امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91116
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، دفتر مطبوعاتی والی ولایت «هلمند» در جنوب افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، دفتر مطبوعاتی والی ولایت «هلمند» در جنوب افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که در نتیجه درگیری بین نیروهای امنیتی افغان و شبه‎نظامیان طالبان در منطقه «سنگین» این ولایت عصر روز دوشنبه، 10 غیرنظامی کشته شدند.

براساس این اطلاعیه، پنج نفر از کشته شدگان زن بوده‌اند که نیروهای امنیتی افغان به همین منظور عملیاتی را جهت سرکوبی شبه‎نظامیان طالبان در این منطقه به راه انداخته‌اند.

طرح توسعه اقتصادی و اجتماعی افغانستان از سوی دبیرخانه شورای وزیران تایید شد

دبیرخانه شورای وزیران افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد: طرح توسعه اقتصادی و اجتماعی چهارساله وزارت اقتصاد  و دارایی این کشور را بر اساس دستور شماره 45 ریاست جمهوری افغانستان تأیید کرده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است که در نشست شورای وزیران همچنین روی طرح اقساط شهرک مسکونی «قصبه» بحث و تبادل نظر صورت گرفت که در نتیجه اقساط این شهرک، از 10سال به 20 سال افزایش یافت.

شهرک قصبه با همکاری «امارات متحده عربی» باهزینه مالی نزدیک به 180 میلیون دلار در مساحت 269 هکتار ساخته شده و برای کارمندان دولتی افغانستان توزیع شده است.

در این طرح توسعه که مورد تائید دبیرخانه شورای وزیران قرارگرفته است دورنمای رشد تولید ناخالص داخلی این کشور تا سال  1395 نیز 26.5 میلیارد دلار برآورده شده است که سهم کشاورزی در تولید ناخالص 5.5 میلیارد دلار، درآمد ناخالص سرانه 908 دلار،سرمایه‎گذاری‎های دولتی 14.64 میلیارد دلار، سرمایه‎گذاری شرکت‎های خصوصی 1.2 میلیارد دلار که در مجموع درآمد 8 میلیارد دلایر و کسر تراز تجاری 5.1 میلیارد دلاری پیش بینی شده است .

حال پرسش این است که با بوجود آمدن تنش‎های پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان، خارج شدن تمامی نیروهای خارجی تا پایان سال 2016 میلادی، می‎تواند در عملی شدن طرح توسعه‎ای تاثیرگذار باشد.

کشته و زخمی  شدن 34 شبه‎نظامی طالبان در نقاط مختلف افغانستان

دفتر مطبوعاتی وزارت کشور افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی افغان در ولایت‌‎های «ننگرهار»، «لغمان»، «سرپل»، «قندهار»، «زابل»، «ارزگان»، «لوگر»، «هرات»، «بادغیس» و «هلمند» در 24 ساعت گذشته، 22 شبه‎نظامی طالبان کشته، 12 نفر زخمی و پنج نفر دیگر دستگیر شدند.

بر اساس این اطلاعیه، هفت حلقه مین و تعدادی جنک افزار از ولایت قندوز، لوگر، فراه و هلمند نیز به دست نیروهای امنیتی افغان افتاده است.

وزارت کشور افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ دیگری از کشف و خنثی سازی 2 موتورسیکلت مملو از مواد منفجره در منطقه «ژیری» ولایت هلمند در جنوب این کشور خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است که در یک عملیات دیگر در منطقه «خاکریز» این ولایت نیز 2 شبه‎نظامی طالبان کشته و تعدادی جنگ افزار سبک و سنگین نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

نشست 3 جانبه عبدالله،اعضای کمیسیون مستقل انتخابات و نماینده سازمان ملل

دفتر مطبوعات سازمان ملل در افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای از نشست مشترک و گفت‎وگوی «کاملن» با عبدالله عبدالله و مشاوران انتخاباتی و اعضای کمیسیون مستقل انتخابات خبر داد.

در مورد چگونگی گفت‎وگو و تبادل نظر در این اطلاعیه‎ای جزئیاتی ارائه نشده اما این روند زیر نظر سازمان ملل ادامه خواهد یافت.

انفجار در جنوب افغانستان 3 نفر را زخمی کرد

«دواخان مینه پال»، سخنگوی والی ولایت «قندهار» در جنوب افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت بر اثر انفجار مین کنار جاده‎ای در مربوطات حوزه «دوم» شهر قندهار 2 غیرنظامی زخمی شدند.

به گفته مینه پال، هدف از این انفجار خودروی حامل پلیس این ولایت بوده که به آنان آسیب نرسیده است.

از سوی دیگر «محمدعلی احمدی»، معاون والی ولایت «غزنی» در جنوب افغانستان گفت که بر اثر انفجار بمب کار گذاری شده در خودروی یک پلیس راهنمایی و رانندگی، وی زخمی شده است.

به گفته احمدی، این خودرو در مقابل ریاست مخابرات این ولایت منفجر شد.

گشایش دفتر منطقه‎ای کمیسیون مستقل انتخابات در شمال افغانستان

«سیدسرور حسینی»، سخنگوی پلیس ولایت «قندوز» در شمال افغانستان در گفت‏‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت: دفتر منطقه‎ای کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان پس از 3 روز دوباره باز شد.

به گفته حسینی، در حال حاضر این دفتر تحت شدید امنیتی باز است.

این در حال است که چند روز پیش رئیس این دفتر گفته بود که به دلیل تهدیدات امنیتی درب این کمیسیون بسته شده است.

کشته و زخمی شدن 8 نفر در غرب افغانستان

«شیرآقا الکوزی»، فرمانده پلیس منطقه «اوبه» ولایت «هرات» در غرب افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت که بر اثر حمله 2 نفر از شبه‎نظامیان طالبان با چادر زنانه به یک پاسگاه امنیتی در این منطقه، هشت نفر کشته و زخمی شدند.

به گفته الکوزی، در این درگیری 2 پلیس، 2 غیرنظامی و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها