امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91127
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا منادی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا منادی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در نطق میان‌ دستور خود در صحن علنی با گرامیداشت سالگرد شهادت شهدای هفتم تیر، شهید چمران و معلم شهید علی شریعتی و نیز تبریک به مناسبت هفته قوه قضائیه از این قوه خواست نظارت جدی بر همه امور را افزایش داده و با فساد روزافزون در دستگاه‌های اداری مقابله کنند.

وی فساد اداری را یکی از موانع مهم و اصطکاک‌آفرین در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی و فرهنگ و مدیریت جهادی خواند و ادامه داد: همین فساد اداری است که بخشی به صورت حیف و بخشی به صورت میل رخ می‌دهد؛ هر چند اکنون حیف بیش از میل است اما با این روند می‌رود که میل بر حیف غلبه کند.

منادی با انتقاد از اشرافی‌گری و خودبزرگ‌بینی و از خودراضی بودن بعضی مسئولان گفت: بعضی مسئولان فراموش می‌کنند که ولی‌نعمتان ما مردم هستند و آنها را اذیت کرده و ناراضی به خانه‌هایشان بازمی‌گردانند.

وی اقتصاد مقاومتی را دانش‌بنیان، عدالت‌محور و مردم‌محور عنوان کرد و با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها باید فعالیت‌های خود را بیشتر کرده و به سمت عملیاتی شدن دانش بروند، خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها نباید به دنبال بودجه‌های دولتی باشند، بلکه خود باید درآمد و اقتصاد تولید کنند.

نماینده مردم تبریز از ضرورت تبدیل علمی به ثروت سخن گفت و با رد انتظار از دولت برای تزریق بودجه به پروژه‌ها تصریح کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی، بانک‌ها یکی از اصطکاک‌ها هستند، چراکه اقدام به شرکت‌داری، خرید و فروش زمین و... می‌کنند که خود به بازار و اقتصاد ما آسیب می‌زند.

وی با اشاره به اینکه خود مسئولان بانک مرکزی آن طور که شایسته است نمی‌توانند بر فعالیت‌های بانک‌ها نظارت کنند، اظهار کرد: ارتباطات کاری بعضی مدیران بانک مرکزی که خود زمانی در رأس بانک‌ها قرار داشتند، نظارت آنها را بر فعالیت‌های بانکی کشور تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

منادی با یادآوری تصویب 250 هزار میلیارد تومان برای بودجه عمومی در سال 93 از سوی مجلس ادامه داد: امروز در شرکت‌های دولتی، اعضای هیأت مدیره پول‌های کلانی به میزان چهار برابر حقوق یک نماینده دریافت می‌کنند و این غیر از پاداش‌های آنها است که باید این تبعیض‌ها برطرف شده و مشخص شود افراد به چه حکمی چنین حقوق‌های گزافی می‌گیرند که حس وجود تبعیض در جامعه در مردم افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به پیشنهاد خود در نطق قبلی‌اش مبنی بر سه فوریتی کردن رسیدگی به دریاچه ارومیه از معاون اول رئیس‌جمهور خواست در این مورد گزارش دهد که چه کرده‌اند.

نماینده مردم تبریز با اشاره به اینکه تأکید مکرر بر اینکه ما بسیار خدمت کرده‌ایم، دردی را دوا نمی‌کند، در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به اقدام برخی دستگاه‌ها نسبت به افزایش حقوق کارمندان خود بر افزایش حقوق معلمان تأکید کرد و گفت: طرح رتبه‌بندی معلمان، سال گذشته با اختلاف یک رأی رد شد، اما اکنون ما باید خود را برای افزایش حقوق معلمان با اجرای طرح رتبه‌بندی آماده کنیم تا انگیزه آنها برای آموزش‌های باکیفیت به فرزندان ما بیشتر شود.

وی با تشکر از وزیر آموزش و پرورش به‌ منظور افزایش حقوق معلمان دبستانی، در ادامه وضعیت اسفبار عراق را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: امیدواریم دنیا به هوش بیاید و بداند که داعش که لکه ننگ بشریت است و کثیف‌ترین و جانی‌ترین افراد را به عراق اعزام کرده است، مولد امریکا، هیلاری کلینتون‌ها و عربستان است و دود این انسان‌های کثیف به چشم خودشان خواهد رفت.

نماینده مردم تبریز با انتقاد از پایین بودن نرخ باروری در میان نخبگان کشور یادآور شد: آنها مکنت و امکان زود بچه‌دار شدن و تعدد فرزند را دارند، اما به این مسئله ایمان نیاوردند و لازم است هم در این مورد سخن گفته و هم خود نسبت به آن اقدام کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها