امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91132
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید مهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس در تذکری آئین‌نامه‌ای در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید مهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس در تذکری آئین‌نامه‌ای در نشست علنی امروز خانه ملت اظهار داشت: حدود 6 ماه قبل تحقیق و تفحص از شرکت ملی نفت را به هیأت رئیسه مجلس ارائه کردیم، اما متأسفانه تاکنون در صحن علنی مطرح نشده است.

وی افزود:‌تحقیق و تفحص از سهام عدالت را داشتیم که در کمیسیون اقتصادی به تصویب رسید، اما در صحن علنی مطرح نشد، سؤال از وزیر آموزش و پرورش به صحن علنی نیامد.

نماینده دشتستان در مجلس گفت: سؤال، تحقیق و تفحص ابزار نمایندگان برای نظارت و برای احقاق حقوق مردم است، چرا هیأت رئیسه به این موارد توجه نمی‌کند و ابزار نمایندگان مجلس را کند می‌کند؟

موسوی‌نژاد ادامه داد: طبق آئین‌نامه داخلی اگر تعداد سؤالات زیاد باشد، یک جلسه علنی به بررسی سؤالات نمایندگان از وزرا اختصاص می‌یابد و هیأت رئیسه دقت کند این موارد ابزار نمایندگان برای نظارت است و نباید این اختیارات را از وکلای ملت سلب کند.

وی بر همین اساس خاطرنشان کرد: سؤال از وزرا، تحقیق و تفحص‌ها و استیضاح‌ها ارائه می‌شود، اما در صحن علنی مطرح نمی‌شود در حالی که هیأت رئیسه مجلس منتخب نمایندگان است و باید در برابر عملکرد و تصمیماتی که می گیرد پاسخگو باشد.

موسوی‌نژاددر پایان گفت: حقیقتا پاسخ دهید که چرا و به چه دلیل اجازه نمی‌دهید نمایندگان مجلس از ابزار خود استفاده کنند و آن را به تأخیر می‌اندازیم؟

در ادامه این جلسه ابوترابی‌فرد در پاسخ به اخطار موسو‌ی‌نژاد گفت: تحقیق و تفحص طبق روال آئین‌نامه داخلی در دستور کار قرار می‌گیرد و بنده هم پیگیر این موضوع می‌شوم تا سؤالات از وزرا در دستور کار صحن علنی قرار گیرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها