امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۱۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91163
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدعلی شریعتی ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس حراست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدعلی شریعتی ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس حراست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: رفتار و کردار ما باید منطبق بر موازین شرعی و قانونی و برگرفته از تعالیم قرآنی و آموزه‌های دینی باشد و از ملزومات کاری برای یک نیروی حراستی، مجهز بودن به اخلاق، معرفت و معنویت است.

وی با بیان تاریخچه حراست، گفت: یک تکلیف حاکمیتی بر دوش حراست گذاشته شده و حراست به عنوان یک جایگاه ملی تعریف شده و اساسی‌ترین معضل از نظر کار حرفه‌ای حفاظت پرسنلی است.

شریعتی اضافه کرد: از آنجایی که حراست با نیروی انسانی سر کار دارد و نیروی انسانی هم جزو سرمایه‌های معنوی نظام هستند لذا اعتمادسازی، سنگ بنای اقدامات حراستی است و باید با نگاه صیانتی و رویکرد پیشگیرانه به این عرصه ورود کرد.

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه ارزش هر مکانی به اشیا و افراد ارزشمندی است که در آن مکان جای می‌گیرند، عنوان کرد: اقتدار حراست با ایجاد رعب و وحشت ماندگار نیست،ما اقتدار را در سایه تعامل با افراد، انجام کار حرفه‌ای و مدیریت بر قلب ها تعریف می‌کنیم.

این مسئول اضافه کرد: همیشه قدرت استدلال قوی‌تر از قدرت زور است و هنر حراست این است که احساس نیاز به وجود حراست را در مجموعه به وجود بیاورد که اگر یک روز در مجموعه نبود خلا و عدم وجودش احساس شود.

رئیس مرکز حراست وزارت بهداشت با بیان اینکه در تخلفات پرسنلی نگاه حراست، پیشگیرانه و صیانتی است، اذعان داشت: باور ما بر این است که ما باید با مرض برخورد بکنیم نه با مریض، تلاش کنیم تا بایدها را به باورها تبدیل کنیم و در کارها قضاوت محکومانه نداشته باشیم و برای اثبات ادعای خود از مسیر شرع خارج نشویم، زیرا ناکامی بر محور شرع بهتر از کامیابی بر مدار مسایل غیرشرعی است.

شریعتی در پایان خاطرنشان کرد: باید مواظب باشیم شایسته‌سالاری جای خود را به وابسته‌سالاری ندهد چرا که کارگزاران پل ارتباطی بین امت و حاکمیت هستند.
انتهای پیام/66006/ن30
برچسب ها:
آخرین اخبار