امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91165
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 143
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ معصومه آباد در جلسه علنی امروز شورای شهر گفت: وجود 140 آرامستان یا به تعبیری گورستان که سال ها پیش در بقعه های متبرکه ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ معصومه آباد در جلسه علنی امروز شورای شهر گفت: وجود 140 آرامستان یا به تعبیری گورستان که سال ها پیش در بقعه های متبرکه تهران بنا شده اند، نشان از این داشته که این فضاها ضمن تکریم و تقدس ویژه، خاطرات دلنشین را برای مردم آن محله و منطقه فراهم می کرده و باعث تقویت ارتباطات اجتماعی، همبستگی، هویت فرهنگی و اجتماعی می شد.

وی ادامه داد: امروزه با توسعه فضاهای شهری و ایجاد یک فضای متمرکز تحت عنوان آرامستان جمعی، که کارکرد چندگانه آن می تواند آرامش را به شهروندان و شهر تزریق کند، باعث سلب آرامش شده و رفتگان را از زندگی بازماندگان دور انداخته و اثرات معنوی و فرهنگی را نیز کاهش داده است.

آباد تاکید کرد: این در حالی است که شریعت مبین اسلام همراهی کردن میت را حتی تا چند قدم و زیارت اهل قبور را مورد توجه و تقدیر قرار داده است. بر این اساس لازم است گورستان های محلی در تهران احیا شود تا مردم بتوانند به راحتی و مکرر به زیارت قبور اموات خود بروند.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها