امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91168
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، ﺳﺮﺩﺍﺭ محمد ﻗﻨﺒﺮﯼ ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد ﺑﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﺑﻪ ﺗﺼﻮﯾﺐ ﺍﺟﺮﺍﯼ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، ﺳﺮﺩﺍﺭ محمد ﻗﻨﺒﺮﯼ ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد ﺑﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﺑﻪ ﺗﺼﻮﯾﺐ ﺍﺟﺮﺍﯼ ﻃﺮﺡ ﭘﻠﯿﺲ ﺍﻓﺘﺨﺎﺭﯼ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﺗﻘﻮﯾﺖ ﻣﺸﺎﺭﮐﺖ ﻣﺮﺩﻡ ﺩﺭ ﭘﯿﺸﮕﯿﺮﯼ ﺍﺯ ﻭﻗﻮﻉ ﺟﺮﺍﯾﻢ گفت: ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺭﺍﺳﺘﺎ ﻟﺮﺳﺘﺎﻥ یکی از ﭘﻨﺞ ﺍﺳﺘﺎﻧﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﺠﻮﺯ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﭘﻠﯿﺲ ﺍﻓﺘﺨﺎﺭﯼ با به کارگیری 700 نفر ﺩﺭ ﺁﻥ ﺻﺎﺩﺭ ﺷﺪﻩ که 500 نفر به منظور پیشگیری از جرایم، 50 نفر پلیس اطلاعات، 50 نفر پلیس راهور، 50 نفر پلیس فتاح و 50 نفر پلیس مواد مخدر شروع بکار می‌کنند.

فرمانده نیروی انتظامی لرستان گفت: افراد جذب شده، در اولویت گزینش پلیس، بیمه و مشمول امکانات رفاهی -مذهبی و تجلیل قرار می‌گیرند، اما حقوق و مزایا ندارند و ناجا پیگیر رفع خدمت سربازی در صورت خدمت به نیروی انتظامی این افراد است.

وی ادامه داد: پلیس افتخاری یک سیستم فرماندهی برای وضعیت نیروی انتظامی است که برای هر کلانتری در جهت اطلاعات بیشتر یک کاربر در نظر گرفته شود که در پایان هر هفته نقشه‌ای از جرایم آراء می‌شود، تا براساس آن نقشه کارهای پیش‌روی هفته بعد برای کنترل جرایم انجام گیرد.

این مسئول با اشاره به کاهنده بودن جرایم و کاهش زمان کشف جرایم در جهت امنیت بیشتر استان با وجود سیستم اطلاع‌رسانی جغرافیایی جرایم گفت: کشف جرایم از 46 درصد در طول شش ماه به 70 درصد رسیده و تقریبا 60 درصد جرایم در شهرستان خرم‌آباد اتفاق می‌افتد.

فرمانده نیروی انتظامی لرستان با اعلام شرایط پلیس افتخاری عنوان کرد: اعلام آمادگی باید از طرف خود افراد صورت گیرد که براساس نیاز است و لباس این افراد خاص و متعددالشکل به رنگ خاکستری است و یکی از دیگر شرایط آن عدم وجود سابقه کیفری و سلامت افراد است.

قنبری در مورد امکانات گشت‌های رعد به موتورسیکلت‌های شاخص اشاره کرد و گفت: 60 تا 70 درصد اقدامات آن انجام شده که در اراک قابل پیگیری است و گزینش‌ها و ماموریت افراد با این امکانات نیز شاخص و خاص است.

این مسئول با اشاره به نقش مجری پروژه صادقی کارشناسی ارشد جغرافیای شهری که یکی از نخبگان و مدرس دانشگاه است، گفت: صادقی در این زمینه یک مقاله طراحی کرده که در راستای این طرح کم هزینه در کنترل کاهش نقش جرایم با ناجا صحبت‌هایی صورت می‌گیرد، تا این سامانه در کشور نیز مطرح شود.

فرماندهی نیروی انتظامی لرستان از کاهش 33 درصدی سرقت در سه ماه امسال اشاره کرد و گفت: در این راستا کشف جرایم 13 درصد افزایش یافته و کشف وقوع از 46 درصد به 70 درصد رسیده است.

قنبری برای سیستم تراکنش اطلاع‌رسانی جغرافیایی جرایم از لحاظ نیروی انسانی وجود یک نفر را در هر کلانتری کافی دانست.

وی در پایان به اهمیت این سیستم و نقش کمک دهنده آن به کنترل و بررسی سد معبرها برای شهرداری اشاره کرد و متذکر شد: از لحاظ کمیت استان متناسب با نیازش با کاهش نیرو مواجه است و در هر کلانتری به وجود 4 و 5 نفر پلیس زن نیازمندیم.

انتهای پیام/2304/ن30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها