امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۰۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91170
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از وزارت بهداشت، محمد آقاجانی گفت: بر اساس مصوبه فروردین  شورای عالی بیمه مقرر شده که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از وزارت بهداشت، محمد آقاجانی گفت: بر اساس مصوبه فروردین  شورای عالی بیمه مقرر شده که وزارت بهداشت با همکاری سازمان نظام پزشکی و همین طور سازمان های بیمه گر در مورد نحوه اجرای کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت بررسی هایی را انجام دهند.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: به دلیل اینکه تا به حال چند کتاب ارزش گذاری نسبی تألیف شده، قرار است بررسی شود که کدامیک از این کتاب ها ملاک عمل قرار گیرد. همچنین تعیین می شود که این کتابها چه نقاط ضعف و قوتی دارند، چه میزان بار مالی برای سازمان های بیمه گر خواهند داشت و گروه های تخصصی پزشکی با اجرای آنها ممکن است دچار چه مسائلی شوند.

آقاجانی با اشاره به اینکه جمع بندی در مورد ابعاد فنی، علمی و مالی کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت با حضور نظام پزشکی و انجمن های تخصصی در حال نهایی شدن است، خاطرنشان کرد: مجموعه این بررسی ها نهایتاً در شورای عالی بیمه مطرح خواهد شد و بعد از تصویب این شورا و هیات وزیران ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

وی همچنین ادامه داد: نکته مهم در بازنگری در اجرای کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت این است که با این اتفاق تغییرات گسترده‌ای در نحوه ارائه خدمات درمانی در بیمارستانهای دولتی و خصوصی کشور اتفاق می‌افتد و گام بسیار مهمی برای ایجاد عدالت بین رشته‌ای در رشته های مختلف تخصصی و فوق تخصصی پزشکی است.

آقاجانی با بیان اینکه این بازنگری یک حرکت اساسی برای کنترل دریافتهای غیر قانونی از سوی موسسات پزشکی است، افزود: با توجه به اینکه تکنولوژی پزشکی روز به روز در حال تغییر است، نسبت بین ارزش گذاری خدمات نیز باید تغییر کند و اگر تعرفه ها طبق بازنگری های صورت گرفته اجرا شود، شاهد شرایط به روزتر و مدرن‌تر و مطابق با واقعیت های روز دنیا در بیمارستانها خواهیم بود.

معاون درمان وزیر بهداشت تأکید کرد: نحوه اجرای کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت بعد از بازنگری، در بخش دولتی و خصوصی یا در استانهای مختلف متفاوت نیست ولی شورای عالی بیمه سقفی را برای ضریب K یا ضریب خدمتی تعیین می‌کند و بر اساس تصمیم گیری استانها این سقف بسته به شرایط اقتصادی و اجتماعی و پزشکی استانها، متغیر خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار