امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91171
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش فارس؛ به نقل از روابط عمومی شورای شهر محمد حقانی در این بازدید گفت: به نظر می رسد مشکلات زیست محیطی دریاچه چیتگر از جمله بوی بد آب و پشه ...

به گزارش فارس؛ به نقل از روابط عمومی شورای شهر محمد حقانی در این بازدید گفت: به نظر می رسد مشکلات زیست محیطی دریاچه چیتگر از جمله بوی بد آب و پشه هایی که مردم این منطقه را آزار می دهند، با حضور پیمانکار نظافت این دریاچه تعدیل شده و جای تشکر از شهرداری برای احداث این دریاچه دارد، ولی باید مشکلات فضای پیرامونی آن رفع شود.

وی درباره مشکلات فضای حاشیه این دریاچه گفت: هزینه نگهداری دریاچه چیتگر منطقی نیست، در حالی که هنوز شرکت عمران شهرداری، دریاچه را به بخش بهره برداری تحویل نداده و جای فعالیت های فرهنگی، تفریحی و ورزشی در این دریاچه خالی است.

حقانی اضافه کرد: تنها کسانی که از این دریاچه سوءاستفاده کرده اند، بساز و بفروش های حاشیه این دریاچه هستند. ساخت و سازهای فراوانی در حاشیه این دریاچه انجام شده که بسیاری از آنها طبق طرح جامع و تفصیلی نیست و برجسازی بدون قاعده و قانون انجام می شود.

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکلات آتی این منطقه گفت: مشکل اینجاست که برای توقف خودرو و تردد این همه جمعیت در اطراف دریاچه، پارکینگ مناسبی در نظر گرفته نشده و قطعا هنگام بارگذاری جمعیت در این آپارتمان ها، ضایعه ترافیکی شدیدی در منطقه ایجاد می شود. لذا به شهرداری هشدار می دهیم فکری به حال مشکلات ترافیکی این منطقه کند که با بهره برداری همه بخش های دریاچه، بیشتر هم خواهد شد.

وی همچنین به بحران کمبود آب در تهران اشاره کرد و درباره تاثیر دریاچه بوستان چیتگر بر بحران کم آبی در تهران گفت: از هشت میلیون متر مکعب حجم آب دریاچه، سالانه 2 میلیون متر مکعب آب بخار می شود و به نظر می رسد منطقی نیست با کمبود فراوان آب در تهران، این میزان تبخیر آب را بتوانیم تحمل کنیم.

حقانی اضافه کرد: شهرداری برای تامین آب مورد نیاز این دریاچه، اقدام به خرید آب از وزارت نیرو کرده و سالانه مبلغ قابل توجهی بهای آبی را می دهد که در حال تبخیر است. لذا منطقی نیست از هزینه مردم شهر، پول آبی را بپردازیم که برای تبخیر در این دریاچه ریخته می شود.

این عضو شورای شهر پس از بازدید از دریاچه چیتگر اظهار کرد به زودی گزارش این بازدید و نکات قابل طرح را در صحن علنی شورای شهر به اطلاع شهروندان و سایر اعضای شورا خواهد رساند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها