امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91190
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، علی اوسط هاشمی امشب در دیدار با رئیس سازمان حج و زیارت کشور خواستار افزایش سهمیه حج ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، علی اوسط هاشمی امشب در دیدار با رئیس سازمان حج و زیارت کشور خواستار افزایش سهمیه حج تمتع استان شد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان استانی پهناور و بزرگ است گفت: تصمیمات گرفته شده برای این استان نیز باید مطابق با بزرگی و پهناور بودن استان باشد.

این مسئول افزود: هم اینک تعداد پنج فرودگاه فعال در استان وجود دارد که انتظار می‎رود با توجه به وسعت سیستان و بلوچستان اعزام زائران به حج و عتبات عالیات از فرودگاه‎های بیشتری انجام پذیرد.

هاشمی حج را فرصت بسیار زیبایی برای وحدت دانست و افزود: با توجه به شرایط سیستان و بلوچستان که  بعضی‎ها درصدد بهانه برای شکاف و تفرقه‎اندازی بین اقوام و مذاهب هستند باید از این فرصت ‌برای ایجاد همدلی  و وحدت و پر کردن این شکاف‌ها استفاده کرد.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان با کشوری همسایه است ‌که بالاترین فشار تکفیری‎ها و گروه‎های سلفی را متوجه این استان می‎کند، تاکید کرد: ‌مردم سیستان و بلوچستان به حدی از بلوغ سیاسی رسیده‎اند که کمتر تحت این القائات قرار می‎گیرند.

استاندار سیستان و بلوچستان افزایش سهمیه حج به ویژه برای برادران اهل سنت را ضروری دانست و گفت: ترتیبی اتخاذ شود تا زائران تشیع و تسنن در کاروان‌های مشترک به حج مشرف شوند.
انتهای پیام/75004/ش20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها