امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91191
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، علی‌اکبر حقدوست شامگاه سه‌شنبه سوم تیرماه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان کرمان با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، علی‌اکبر حقدوست شامگاه سه‌شنبه سوم تیرماه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان کرمان با دستور کار ارتقای نشاط اجتماعی و نقش‌ نهادها در این موضوع اظهار داشت: طبق آخرین مطالعات انجام شده در ایران طی سال 91، حدود 23 درصد از جامعه ایرانی و 27 درصد استان کرمان دچار افسردگی هستند که عملکرد انسان را دچار افت می‌کند.

وی افزود: با وجود این شاخص‌ها باید در زمینه نشاط اجتماعی توجه بیشتری داشته باشیم و منظور از این شادی، شور و نشاطی است که به کار، فعالیت، زندگی و داشتن سرمایه اجتماعی یعنی تعامل مثبت با افرا جامعه می‌انجامد.

حقدوست عوامل کاهنده نشاط اجتماعی را شامل عوامل جسمی، روانی، اقتصادی، حقوقی و ... عنوان کرد و گفت: مسائل اقتصادی عامل تمام مشکلات و افت نشاط اجتماعی نیست.

وی خاطرنشان کرد: در مباحث مطرح شده از سوی شبکه‌های بیگانه بر روی سه مسئله اقتصاد، امنیت و سیاست به شدت کار می‌شود و از این طریق بر نشاط و شادابی جامعه ما تاثیر می‌گذارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار داشت: داشتن لبخند همیشگی، استفاده صحیح از رنگ‌ها، ارتباطات اجتماعی، شکوفا کردن استعدادها، افزایش اعتماد به نفس، توجه به فضای محیط کار و ... بر میزان نشاط اجتماعی تاثیرگذار است.

حقدوست با بیان اینکه باید زیرساخت‌های شهری را نیز برای افزایش نشاط اجتماعی ایجاد کرد، عنوان کرد: هنرهای خیابانی از جمله این موارد است، استفاده از آبنماها، معماری‌های سنتی در ساختمان‌سازی برگزاری ورزش‌های همگانی، نظافت شهری را باید مدنظر داشت.
انتهای پیام/80017/ب20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها