امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91196
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، وزارت کشور افغانستان در واکنش به ادعاهایی مبنی بر شنود مکالمات تلفنی شهروندان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، وزارت کشور افغانستان در واکنش به ادعاهایی مبنی بر شنود مکالمات تلفنی شهروندان این کشور، اعلام کرد که این وزارتخانه در شنود مکالمات تلفنی شهروندان افغان دخالتی ندارد و ادعاهای مطرح‎شده در این مورد بی‎اساس است.

در اطلاعیه تصریح شده است: وزارت کشور افغانستان از 2 ماه به اینطرف، بر اساس دستور شورای وزیران، روند ضبط و شنود این مکالمات را که در موارد ویژه و طبق قانون صورت می گرفت، متوقف کرده و ادعاها مطرح شده در این خصوص بی‎اساس است.

این در حالی است که روز گذشته تیم «اصلاحات و همگرایی» یک فایل صوتی را در اختیار رسانه‎های افغانستان  قرارداد که بر اساس ادعای این تیم، در این فایل صوتی صدای «ضیاءالحق امرخیل» رئیس سابق دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات در حال دستور دادن به یکی از کارمندان این کمیسیون شنیده شد؛ دستوری که بر اساس آن کارمند طرف مکالمه امرخیل، مأمور به پرکردن صندوق‌های رای به نفع تیم مشخص شده است.

اکنون این موضوع که تیم اصلاحات و همگرایی چگونه به این فایل صوتی دست یافته است، از موضوعات داغ رسانه‎های افغانستان است.

گفته می‌شود که برخی از کارمندان ارشد وزارت کشور افغانستان این فایل صوتی را در اختیار این تیم قرارداده است.

بنابراین به نظر می‎رسد که وزارت کشور افغانستان  با انتشار اطلاعیه یادشده در پی رد این احتمالات است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها