امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91204
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نادر ساعد کارشناس حقوق بین‌الملل امروز (سه‌شنبه) در هم‌اندیشی راهکارهای ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نادر ساعد کارشناس حقوق بین‌الملل امروز (سه‌شنبه) در هم‌اندیشی راهکارهای حقوقی مقابله با گروه‌های تروریستی در منطقه در محل مجمع جهانی صلح اسلامی گفت: متأسفانه شورای امنیت در بیانیه مطبوعاتی خود مسئولیت مبارزه با گروه تروریستی داعش را به گردن دولت عراق انداخته است.

وی با بیان اینکه فضای حقوقی و ظرفیت برخورد با گروه‌های تروریستی مانند داعش در جامعه بین‌المللی و نظام حقوق بین‌الملل و تحت راهبرد سازمان ملل متحد وجود ندارد، گفت: اقدامات تروریستی داعش مادامی که در چارچوب مبارزه با گروه‌های تروریستی مدنظر قرار نگیرد، نمی‌توان امیدی به مبارزه با این گروه‌ها داشت.

ساعد با اشاره به اینکه هنوز اجماع و همگرایی در سطح اعضای رده بالای شورای امنیت برای مبارزه با گروه تروریستی داعش وجود ندارد، افزود: در بیانیه مطبوعاتی شورای امنیت متأسفانه پشتوانه دولتی داعش اعلام نشده و شورای امنیت وظیفه خود را درباره منشور سازمان ملل انجام نداده است.

استاد حقوق بین‌الملل دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: اقدامات خشونت‌‌آمیز گروه تروریستی داعش در بیانیه مطبوعاتی شورای امنیت عنوان نشده و تنها اخبار خشونت‌بار و وحشت‌انگیز این گروه تروریستی عنوان شده است.

ساعد اظهار داشت: در بیانیه مطبوعاتی شورای امنیت از به کار بردن ماهیت اقدامات خشونت‌بار تروریستی داعش خودداری شده است، در حالی که فقط بحث گروگان‌گیری و ناپدید شدن صدها هزار نفر و تلاش این گروه برای ایجاد بی‌ثباتی در عراق عنوان شده و دلیل اصلی این امر هم آن است که سعی شده تا مطالبی در بیانیه مطبوعاتی شورای امنیت عنوان شود که در نهایت از ورود به فصل هفتم منشور شورای امنیت جلوگیری شود.

وی گفت: اقدامات تروریستی داعش با قوانین فعلی و حقوقی عراق قابل بررسی و رسیدگی است، ولی متأسفانه شورای امنیت با بیانیه مطبوعاتی خود بار مسئولیت در قبال گروه تروریستی داعش را به گردن دولت عراق انداخته و از اینکه جامعه بین‌المللی مسئولیتی را برای مقابله با داعش بپذیرد، جلوگیری شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها