امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91214
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عباسعلی کدخدایی سخنگوی سابق شورای نگهبان امروز (سه‌شنبه) در نشست ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عباسعلی کدخدایی سخنگوی سابق شورای نگهبان امروز (سه‌شنبه) در نشست هم‌اندیشی راهکارهای حقوقی مقابله با گروه‌های تروریستی در منطقه در محل مجمع جهانی صلح اسلامی با بیان اینکه برای مقابله با گروه‌های تروریستی در منطقه نباید انتظاری از نهادهای بین‌المللی داشت، گفت: باید از بین‌المللی کردن مسأله داخلی عراق برای مقابله با تروریست‌ها جلوگیری کنیم، زیرا دولت مرکزی عراق توان مقابله با آنها را به خوبی داراست.

وی با بیان اینکه جامعه بین‌المللی فعلی با معیارهای زور و قدرت شکل گرفته است، گفت: همکاری منطقه‌ای و بین‌المللی برای مقابله با گروه‌های تروریستی بسیار حائز اهمیت است، در صورتی که عزمی برای این همکاری‌ها وجود داشته باشد.

کدخدایی اقدامات تروریستی در منطقه را به دلیل حرکت‌های ایذایی قدرت‌های بین‌المللی پس از پیروزی مسلمانان در انتخابات ریاست‌ جمهوری افغانستان و عراق دانست و افزود: برای مقابله با گروه‌های تروریستی مانند داعش در عراق باید از ظرفیت داخلی هر کشور و مردم آن استفاده کرد، زیرا مردم عراق توانایی حل بحران را دارند.

استاد حقوق دانشگاه تهران با تأکید بر اینکه نمی‌توان انتظاری از نهادهای بین‌المللی برای حل بحران عراق و حملات گروه‌های تروریستی داشت، خاطرنشان کرد: حضور نهادهای بین‌المللی در یک کشور همیشه مشمول مرور زمان بوده است و آنها نیز عزمی برای این کار در مبارزه با گروه تروریستی داعش ندارند و عدم پرداختن شورای امنیت به این مسأله نیز مؤید همین امر است.

وی با اشاره به اینکه شورای امنیت مایل نیست که موضوع اقدامات تروریستی داعش را جزو بحث‌های بین‌المللی بگنجاند، عنوان کرد: شورای امنیت اقدامات تروریستی داعش را موضوعی داخلی می‌داند و دولت مرکزی عراق نیز توان مقابله با داعش را به راحتی داراست.

کدخدایی اظهار داشت: باید از بین‌المللی کردن مسأله داخلی عراق برای مبارزه با گروه‌های تروریستی مانند داعش جلوگیری کنیم، زیرا دولت مرکزی عراق در چارچوب و محدوده قانونی خود به راحتی از پس آنها برخواهد آمد و از سازمان‌های منطقه‌ای هم نیز آبی برای مقابله با داعش گرم نخواهد شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار