امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91221
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نور محمد نور»، سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در یک نشست خبری در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نور محمد نور»، سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در یک نشست خبری در کابل اظهار داشت که تمام مواد حساس انتخاباتی به دفتر ولایتی این کمیسیون رسیده و 93 درصد آرا شمارش شده است.

به گفته نور،  تاکنون آرای 75 محل در 17 ولایت بازشماری شده و 259 محل در 34 ولایت به بخش بازرسی رفته است.

وی در مورد برگزاری مجدد انتخابات در برخی ولایت‌های افغانستان نیز گفت: انتخابات در شماری از ولایت‎هایی که گفته می شود، تقلب در آنجا صورت گرفته، برگزار نخواهد شد.

سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در ادامه تاکید کرد که فرصت برای جایگزینی سمت رئیس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات این کشور گذشته است و در شرایط کنونی به جای رئیس دبیرخانه این کمیسیون، معاونان وی این مسئولیت را به عهده دارند.

«ضیاالحق امرخیل»، رئیس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در پی اتهام‎ تقلب و ارائه سند‎ مکالمات وی با ستاد تیم «تحول و تدام» در دور دوم انتخابات، از سمت خود استعفاد داد.

هیچ نهادی حق دخالت در روند تکنیکی انتخابات را ندارد

سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان با اشاره به برخی اظهار نظرها در مورد دخالت در روند کمیسیون انتخابات این کشور گفت که هیچ نهادی حق ندارد در روند تکنیکی انتخابات مداخله کند.

در عین حال سازمان ملل می تواند در موضوعات سیاسی اظهار نظر کند و با کمیسیون‎های انتخابات به عنوان مشاور عمل نماید.

نور افزود که اعلام نتایج دور دوم انتخابات بر اساس تقویم انتخابات افغانستان انجام خواهد شد.

در همین حال کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان از تیم انتخاباتی «اصلاحات و همگرایی» به رهبری «عبدالله عبدالله» نیز خواست تا با استعفای رئیس دبیرخانه کمیسیون انتخابات به تحریم انتخاباتی پایان دهد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها