امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91222
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه  در دیدار با «مارسلینو ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه  در دیدار با «مارسلینو مدینا گونزالس» معاون وزیر خارجه کوبا در مورد روابط 2 جانبه به ویژه در زمینه‌های فرهنگی، بشر دوستانه و تحریم‌های آمریکا علیه این کشور بحث و گفت و گو پرداختند.

خبرگزاری «پرنسا‌لاتینا» در این خصوص نوشت: در این دیدار این 2 مقام همچنین به توافقاتی در زمینه برقراری صلح و امنیت در سطح بین‌المللی رسیدند.

اکثر کشورهای عضو سازمان ملل متحد همواره تحریم‌ها و محاصره کوبا از سوی ایالات متحده آمریکا را رد کرده‌اند.

در 29 ماه اکتبر 2013، روسیه از آمریکا درخواست کرده بود که به این تقاضای جامعه جهانی در قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد مبنی بر دست برداشتن از محاصره و تحریم کوبا گوش بسپارد.

به گزارش فارس، پس از پیروزی انقلاب کوبا (1 ژانویه 1959) و به قدرت رسیدن «فیدل کاسترو»، واشنگتن تحریم‌های تجاری، اقتصادی و مالی علیه کوبا در ( اکتبر 1960) نسبت به سیاست‌های ضد امپریالیستی دولت جدید این کشور حوزه کارائیب اعمال کرد.

طی این سال‌ها نیز کنگره آمریکا قانون «هلمز بورتن» را برای ایجاد تحریم‌های در برابر کوبا با شرکت‌های خارجی که این کشور با آن‌ها تجارت می‌کرد را وضع کرد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها