امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91223
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
«هانی خلاف»، معاون وزیر خارجه سابق مصر در امور عربی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تصریح کرد: اوضاع ...

«هانی خلاف»، معاون وزیر خارجه سابق مصر در امور عربی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تصریح کرد: اوضاع عراق بسیار پیچیده شده، چرا که از یک‌سو تلاش می‌شود، تحولات جاری در این کشور حرکتی مردمی به تصویر کشیده شود که با عملیات‌های تروریستی که در آن عناصر خارجی مشارکت دارند، آمیخته شده است.

خلاف افزود: اگر براین باور باشیم که دولت عراق با خشونت و تروریسم مقابله می‌کند، این امری مقبول است، اما اگر آنگونه که برخی تلاش دارند، اوضاع جاری در عراق را قیام و حرکت مردمی معرفی کنند، این امر نیازمند درمان سیاسی و نه امنیتی امور است.
درمان امور عراق بدست نخست‌وزیر و طیف‌های عراقی است

وی ادامه داد: درمان سیاسی امور در دست نخست وزیر و با مشارکت نمایندگان طیف‌های جامعه عراق و نزدیکان به دایره تصمیم‌گیری‌ها در این کشور است و چه بسا در این راه لازم باشد، اصلاحاتی در قانون اساسی عراق نیز صورت گیرد.

هانی خلاف بر این باور است، صرف وجود طرف‌های خارجی و دخالت‌های خارجی در یک کشور از جمله عراق عامل و سرمنشاء بسیاری از مشکلات است.

وی با تاکید بر اینکه در پس تمام آنچه از سال 2003 تاکنون در عراق رخ داده، از جمله فتنه‌های طایفه‌ای آمریکا قرار دارد، گفت: باید بسیاری از مشکلات جاری در عراق از طریق انتخابات حل شود، به ویژه آنکه تاکنون شفافیت و درستی انتخابات انجام شده در عراق هیچ‌گاه زیر سوال نرفته است.

خلاف درباره سفر جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا به مصر نیز گفت:‌ این دیدار بیش از آنکه به اوضاع جاری در مصر ارتباط پیدا کند، به اوضاع سرزمین‌های اشغالی و پرونده‌های فلسطینی که قاهره بر آنها اشراف و نظارت دارد و همچنین اطلاع از موضع قاهره در قبال سوریه و عراق ارتباط داشت.

وی تصریح کرد: تصور نمی‌کنم که مصر تمایل داشته باشد، حضوری میدانی در عراق داشته باشد، چون اولی‌تر از عراق برای مصر اوضاع جاری در لیبی است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها