امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۱۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91244
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
نیما نادری نویسنده و کارگردان نمایش «یوبیتسومه» در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس در خصوص نحوه حمایتی که از جوانان برای اجرا در مجموعه تئاترشهر اظهار ...

نیما نادری نویسنده و کارگردان نمایش «یوبیتسومه» در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس در خصوص نحوه حمایتی که از جوانان برای اجرا در مجموعه تئاترشهر اظهار داشت: متاسفانه در چنین بخش‌های مثلا حمایت از جوانان مسیرها را نصفه انجام می‌دهیم. در فضاهای مدیریتی اقدامات معمولا به فرجام نمی‌رسد و به نظرم حمایت از جوانان نیز در نیمه مانده است.

وی افزود: در دوره قبلی ریاست تئاتر شهر که مربوط به دو ماه پیش می‌شود قرار شد تمام جوانانی که کار می‌کنند مورد حمایت قرار بگیرند تا بتوانند اجرا بروند و کارهایشان دیده شود. این اتفاق درخشان و خوشآیندی است اما به این قیمت که بیاییم تعداد اجراها را کم کنیم! دوستان من در تئاتر شهر 5 اجرا دارند. ما خیلی خوشبخت هستیم که 14 شب اجرا خواهیم رفت در حالی که قبلا اصلا این‌طور نبود.

کارگردان نمایش «یوبیتسومه» اجرای محدود را عاملی ناقص خواند و گفت: در واقع یک نمایش تا بیاید جا بیافتد،‌ تمام می‌شود بنابراین دیده نمی‌شود. این اتفاقی و حمایتی ناقص است. مقصر اصلی تئاتر شهر نیست بلکه ارگان‌های بالاتر است زیرا متقاضی زیاد است اما سالن‌ها هیچ تغییر و افزایشی نکرده است متاسفانه این مسئله ریشه‌ای است.

نادری درباره نحوه حمایت و قرارداد مرکز هنرهای نمایشی برای حمایت از اجرای نمایش «یوبیتسومه» بیان داشت: دارید شوخی می‌کنید. اصلا حمایتی وجود ندارد. شورای حمایت تشکیل نمی‌شود البته طی صحبت‌هایی که کردیم، به ما خندیدند و گفتند که حالا حالا فکر حمایت نباشید؛ گفتند درخواستی بنویسید. اما اصولا این درخواست‌ها روی یخ نوشته می‌شود.
 
به گزارش فارس، پیش از این نمایش «یوبیتسومه» در سی و دومین جشنواره تئاتر فجر روی صحنه رفته بود و حالا اجرای عمومی نمایش از نهم تیرماه در کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر آغاز خواهد کرد.

نیما نادری نویسندگی و کارگردانی این نمایش را بر عهده دارد و مریم بوبانی، مهدی صباغی و معصومه رحمانی بازیگران آن هستند.

داستان «یوبیتسومه» درباره پسری است که بعد از سال‌ها به خانه باز می‌گردد و متوجه می‌شود که همه چیز تغییر کرده است.

پیش فروش بلیت و این نمایش در سایت «تیوال» و گیشه تئاتر شهر آغاز شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها