امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91295
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 23
امیر دریادار حبیب‌الله سیاری امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به ماموریت ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ...

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به ماموریت ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: ناوشکن‌های الوند و بوشهر از 29 فروردین ماه سال جاری ماموریت خود را در آب‌های آزاد آغاز کردند.

وی ادامه داد: ناوگروه مذکور پس از حضور در شمال اقیانوس هند، خلیج‌عدن، تنگه باب‌المندب و دریای سرخ بازدیدی از بندر سودان داشت و از آنجا به طرف اقیانوس هندجنوبی حرکت کرد.

سیاری به عبور از خط استوا توسط ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: ناوگروه سی‌ام در بندر دارالسلام تانزانیا پهلو گرفت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ناوگروه سی‌ام اکنون در خلیج عدن، تنگه باب‌المندب و دریای سرخ مشغول انجام ماموریت برقراری امنیت برای عبور و مرور کشتی‌های تجاری و نفتکش است، تصریح کرد: ناوگروه مذکور یک ماه آینده به کشور باز می‌گردد.

* حضور در اقیانوس اطلس راهبرد نیروی دریایی ایران است

وی در ادامه حضور در آب‌های بین‌المللی را ماموریت نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران خواند و بیان کرد: هر زمانی نیاز باشد در آب‌های آزاد دنیا ماموریت خود را انجام می‌دهیم همانگونه که تاکنون در دریای مدیترانه و اقیانوس آرام حضور پیدا کردیم، در اقیانوس اطلس، هندجنوبی و دیگر آب‌های آزاد منطبق با قوانین و مقررات بین‌المللی حضور پیدا می‌کنیم.

*برگزاری رزمایش ولایت 93 در آب‌های آزاد شمال اقیانوس هند

سیاری از برگزاری رزمایش ولایت 93 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب‌های آزاد شمال اقیانوس هند و مرزهای آبی داخلی در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: رزمایش یگانه‌های نیروی دریایی ارتش به منظور ارتقای توانمندی‌های این نیرو به صورت سالانه برگزار می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به استقرار مراکز آموزشی این نیرو در گیلان، یادآور شد: گیلان سابقه تاریخی در تربیت و آموزش جوانان نیروی دریایی دارد.

وی مردم گیلان را دارای روحیه سلحشوری توصیف کرد و گفت: فضای مناسب حاکم بر گیلان زمینه را برای آموزش نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران فراهم کرده است.

*آموزش 70 درصد کارکنان نیروی دریایی ارتش در گیلان

سیاری با بیان اینکه 70 درصد کارکنان نیروی دریایی ارتش در مراکز آموزشی گیلان آموزش می‌بینند، اظهار کرد: مراکز آموزشی نیروی دریایی ارتش در رشت، منجیل و حسن‌رود مستقر هستند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش به تغییر تهدیدها و نبرد در دنیای امروز اشاره کرد و افزود: مناسب با تهدیدها باید آموزش‌ها به‌روز شود و این امر نیازمند تجهیزات به‌روز است.

وی با بیان اینکه آموزش کارکنان نیازمند وجود شبیه‌سازها مانند شبیه‌ساز زیردریایی است، تصریح کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به تمام وسایل کمک آموزشی مجهز است.

سیاری روحیه شهادت‌طلبی در پاسداری از مرزهای آبی کشور را حائز اهمیت خواند و بیان کرد: کارکنان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با شعار «راه ما راه امام حسین (ع) است»، شهادت را افتخار می‌دانند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه کارکنان این نیرو مظهر اقتدار ملت ایران در دریاهای آزاد هستند، یادآور شد: کارکنان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از ارزش‌های اسلامی دفاع می‌کنند.
انتهای پیام/84001/خ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها