امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91298
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 55
محمدمهدی عبدخدایی دبیرکل جمعیت فداییان اسلام در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به تغییر و ...

محمدمهدی عبدخدایی دبیرکل جمعیت فداییان اسلام در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به تغییر و تحولات قوه قضائیه پس از انقلاب اسلامی گفت: قوه قضائیه پس از انقلاب اسلامی نهاد نوپایی بود که بر خرابه‌های رژیم شاهنشاهی بنا شد و استحکام قوه قضائیه کار بسیار دشواری بود.

وی با بیان اینکه دشمن ترور شخصیت‌های قوه قضائیه را در اولین دستور کارهای خود قرار داده بود، تصریح کرد: مواجهه با بسیاری از مسائلی که نظام اسلامی در سال‌های اولیه خود با آن روبه‌رو بود، برعهده قوه قضائیه قرار داشت و دشمن نیز  در اولین مرحله، دست اندرکاران این نهاد مانند شهید قدوسی و شهید بهشتی را مورد تهاجم قرار داد چراکه از رویه قانونی قوه‌قضاییه پس انقلاب اسلامی ناراضی بود.

عبدخدایی با اشاره به مدیریت بهشتی در حوادث پس انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: حضور شخصیت شهید بهشیتی در قوه قضائیه بسیاری از مسائل را حل می‌کرد چرا که همه گروه‌ها مدیریت او را قبول داشتند و اینکه امام خمینی(ره) پس از شهادت او، وی را یک ملت نامید، حرف درستی است چراکه شکی در مدیریت بهشتی وجود نداشت. 

دبیرکل جمعیت فداییان اسلام تصریح کرد: اگر وقایع پس از انقلاب اسلامی مانند توطئه‌های منافقین، 8 سال جنگ تحمیلی و تحریم‌های چندین ساله را درنظر بگیریم، متوجه رشد عملکرد قوه قضائیه خواهیم شد که عملکرد خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه عملکرد قوه قضائیه در مقابله با فتنه‌گران سال 88 قابل تقدیر است، خاطرنشان کرد: در سال 88 جریانی بود که تصمیم داشت ساختارهای نظام را دگرگون کند اما جدیت قوه قضائیه موجب خنثی شدن عملکرد آنان شد.

عبدخدایی تداوم رویکرد قانونی قوه قضاییه در اصلاح امور را رمز موفقیت دستگاه قضایی نامید و تصریح کرد: اگر قوه قضائیه در مسائل مختلف همین‌گونه عمل کند و اجازه ندهد تا روندی مخالف قانون در کشور انجام شود و پرونده‌ها را به سرعت بررسی کند و از پیشگیری جرم جلوگیری کند، موفقیت دستگاه قضا ادامه خواهد داشت و این امر می‌تواند موجب شکوفایی قوه قضاییه شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها