امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9131
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۲
تعداد بازدید: 101
احمد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، اظهار داشت: صبح امروز در استان کرمان 738 کیلومتر انواع راه شامل بزرگراه، راه اصلی ...

احمد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، اظهار داشت: صبح امروز در استان کرمان 738 کیلومتر انواع راه شامل بزرگراه، راه اصلی و راه روستایی به بهره‌برداری رسید.

وی اضافه کرد: بخشی از بزرگراه بندرعباس ـ سیرجان ـ انار به طول 290 کیلومتر، بزرگراه سیرجان ـ کرمان در محدوده استان کرمان به طول 25 کیلومتر، 250 کیلومتر راه روستایی و برخی دیگر از پروژه‌‌های راه اصلی استان کرمان، اصلی‌ترین پروژه‌های افتتاح شده امروز با حضور رئیس‌جمهور بود.

* کاهش روزانه 110هزار لیتر مصرف سوخت با تکمیل بزرگراه بندرعباس-سیرجان-انار

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: تبدیل شریان‌های اصلی به بزرگراه با هدف ایجاد امنیت، آسایش و آرامش رانندگان و مسافران و در راستای رشد و توسعه اقتصادی کشور، از اهداف اصلی دولت است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور تصریح کرد: بزرگراه بندرعباس ـ سیرجان ـ انار به طول 540 کیلومتر بخشی از کریدور ترانزیتی بندرعباس ـ سیرجان ـ یزد ـ تهران است که به عنوان مهمترین قسمت کریدور جنوب به شمال محسوب می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این محور بزرگراهی علاوه بر جابه‌جایی مسافر، شریان اصلی جابه‌جایی حمل و نقل کالا به داخل کشور و ترانزیت به منطقه آسیای میانه و بالعکس است.

صادقی اضافه کرد: با توسعه روزافزون مجتمع بندری شهید رجایی و افزایش مبادلات کالا از منطقه بندرعباس، حجم ترافیک این مسیر با رشد فزاینده‌ای مواجه بود که اجرای این پروژه موجب کاهش ترافیک مسیر می‌شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور تصریح کرد: احداث باند دوم مسیر بندرعباس ـ سیرجان ـ انار موجب افزایش ظرفیت جاده شده ضمن آنکه با افزایش ایمنی سیر، کاهش سوانح رانندگی و رشد سرعت عبور و مرور مواجه خواهیم بود.

صادقی اضافه کرد: پیش از این مسیر بندرعباس ـ حاجی‌آباد ـ باغات به طول 243 کیلومتر در محدوده استان هرمزگان تکمیل شده و به بهره‌برداری رسیده بود و امروز شاهد بهره‌برداری از 290 کیلومتر از بزرگراه باغات ـ سیرجان ـ انار در محدوده استان کرمان بودیم.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اضافه کرد: کل اعتبار برای این پروژه 1920 میلیارد ریال برای بزرگراه بندرعباس ـ سیرجان است.

صادقی تصریح کرد: کاهش 1.5 ساعته زمان سفر، کاهش 110 هزار لیتر مصرف سوخت در روز و جلوگیری از استهلاک بی‌رویه وسایل نقلیه و ایمنی سیر از مزایای اجرای این بزرگراه است.

* تکمیل کوتاه‌ترین راه ارتباطی بندر شهید رجایی به شمال شرق و کشورهای CIS

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امروز همچنین 25 کیلومتر از بزرگراه سیرجان ـ کرمان به بهره‌برداری رسید، گفت: این مسیر بخشی از کریدور شمال ـ جنوب است که حدفاصل بندرعباس ـ سیرجان ـ کرمان ـ دهوک ـ فردوس ـ مشهد است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور تصریح کرد: این مسیر کوتاه‌ترین راه ارتباطی بندر شهید رجایی به شمال شرق کشور و کشورهای آسیای میانه و CIS است.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: توسعه منطقه ‌اقتصادی بندر شهید رجایی و منطقه آزاد تجاری سیرجان، توسعه اقتصادی استان‌های کرمان و هرمزگان و کاهش حجم ترافیک ‌محورهای این دو استان، از مزایای اجرای این پروژه است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها