امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91311
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 143
سردار سعید منتظرالمهدی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی فارس با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: معنویت و فضای روح بخش این ماه مبارک چنان بر ...

سردار سعید منتظرالمهدی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی فارس با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: معنویت و فضای روح بخش این ماه مبارک چنان بر کشور اسلامی ما حاکم می شود که همگان با شوق در صدد اندوختن توشه معنوی و ذخیره آخرت خود می گردند و این جای شکر دارد.

سردار منتظرالمهدی تصریح کرد: فعالیت سینماها همانند رمضان سال گذشته از بعد از افطار تا قبل از اذان صبح است.

معاون اجتماعی ناجا گفت: نیروی انتظامی حسب وظیفه خود در همراهی با مردم متدین و روزه دار خود بر رعایت نکات ذیل تأکید دارد:

1. گرچه اسلام مسافران و بیماران را از روزه معاف نموده، لکن باید تمامی کسانی که دارای عذر شرعی هستند از خوردن و آشامیدن و استعمال دخانیات در ملأ عام خودداری نموده و مسافران عزیز از صرف غذا در فضای بیرونی غذاخوری ها و کنار جاده ها و تفرجگاه ها پرهیز کنند.

2. متصدیان هتل ها، مهمان پذیرها، رستوران های بین راهی، پایانه ها، فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن با اخذ مجوز از مراجع ذیربط و رعایت شئون اسلامی و پوشش فضای خود می توانند به مسافران ارائه خدمت کنند.

3. سایر رستوران ها و مراکز پذیرایی از اذان صبح تا زمان افطار حق پذیرایی از مشتریان را ندارند و از افطار تا سحر فعالیت این اماکن بلامانع است.

4. امنیت پارک ها و تفرجگاه ها توسط مأموران و یگان های انتظامی برای حضور مردم عزیز در زمان افطار و بعد از آن تقویت خواهد شد تا شهروندان روزه دار بتوانند در فصل تابستان گذران فراغت داشته باشند.

5. نیروی انتظامی در زمان افطار و شب های قدر که حضور و تردد مردم عزیز تراکم بیشتری دارد، تلاش می کند با حضور ماموران خود رفت و آمد را تسهیل و امنیت را ارتقاء بخشد و البته همکاری مردم عزیز بسیار راهگشا خواهد بود.

6. یکی از جهات معنوی این ماه مبارک رعایت عفاف و حجاب و دوری از ناهنجاری ها است؛ لذا انتظار داریم همگان ضمن رعایت فضای معنوی حاکم بر جامعه، اخلاق و پوشش اسلامی را مراعات کرده و در این امر نیروی انتظامی را یاری کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها