امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91312
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی دادگستری اصفهان، محمدرضا حبیبی به فعالیت سایت‌های غیراخلاقی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی دادگستری اصفهان، محمدرضا حبیبی به فعالیت سایت‌های غیراخلاقی معاند در بحث آزادی‌ و کشف حجاب  اشاره و اظهار کرد: تعدادی از سایت‌های مختلف با تبلیغات سوء  قصد فریب و تحت تاثیر قرار دادن افراد را دارند که در صورت مشاهده این گونه بی‌حجابی‌ «جرم مشهود»  محسوب که غالبا در ساعاتی مشخص انجام می‌شود که مستوجب تعزیر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در آستانه ماه رمضان هستیم، افزود: در ماه رمضان تمامی اغذیه فروشی‌های عرضه مواد غذایی گرم بسته و با روزه‌خواران علنی برخورد  می‌شود.

* دو پرونده سنگین مالی در استانداری اصفهان / کلاهبرداری با عنوان مالیات بر ارزش افزوده

دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان در ادامه صحبت‌های خود به چندین پرونده مالی سنگین در اصفهان اشاره کرد و گفت: فردی که اهل استان اصفهان نبوده است دفتری تحت عنوان «خدمات حسابرسی و مشاوره مالیاتی» داشته است با همکاری تعدادی از فعالان اقتصادی مبالغ سنگینی را با عنوان مالیات بر ارزش افزوده دریافت می‌کرده است و با جعل فاکتور و ارائه فاکتورهای سوری اقدام به کلاهبرداری و اختلال در امور مالیاتی استان کردند که با این شگرد سوء استفاده و هر سه ماه یک بار مبلغ یک میلیارد تومان از این شرکت‌ها پول دریافت کرده است.

وی ادامه داد: شگرد آنها به صورت خریداری 10 درصد اوراق سوری بوده که حدود 130 مورد فاکتور با خرید میلیاردی فروخته است که پس از تحقیقات انجام شده مشخص شد با کمال تاسف پنج نفر از پرسنل اداره مالیات و دارایی استان با اخذ رشوه در این پرونده دست داشته‌اند.

حبیبی اضافه کرد: مسئله اینجاست که چرا باید سیستم‌های نظارتی روی فعالیت کارمندان یک سازمان در این حد ضعیف باشد که کارمندان آن با اخذ رشوه حاضر به زیر پا گذاشتن قانون و ضربه به امور مالیاتی شوند.

* پرونده 800 میلیون تومانی کارمندان اسبق استانداری اصفهان / حیف و میل 8 میلیاردی از  بودجه فرهنگی اصفهان

وی در ادامه با اشاره به پرونده‌ دریافت عوارض غیرقانونی توسط تعدادی از کارمندان اسبق استانداری اصفهان طی دو سال گذشته نیز گفت: این کارمندان مبلغی حدود 800 میلیون تومان را از برخی از اتباع خارجی کشور دریافت می‌کردند و با تبانی دو شهرداری‌ کوچک اطراف 60 درصد از این پول را حواله و به صورت غیر قانونی اخذ می‌کردند که سه نفر در این رابطه به دادگاه معرفی شدند.

دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان به اختلاسی دیگر در استانداری اصفهان در زمان دولت گذشته اشاره کرد و افزود: مسئولان اسبق استانداری اصفهان که در حال حاضر سمتی در این نهاد ندارند مبلغ هشت  میلیارد تومان از اعتبارات فرهنگی این نهاد را به نوعی حیف و میل کردند که این پرونده‌ای برای این قضیه تشکیل شده است و در این رابطه هفت نفر تحت تعقیب هستند.

* کلاهبرداری 17 نفر از مدیران فروش در ذوب‌آهن/ استفاده از پساب فاضلاب در آبیاری زمین کشاورزی

وی در بخشی از صحبت‌های به پرونده مالی دیگر از ذوب‌آهن اصفهان اشاره و از تعقیب 17 نفر از مدیران فروش شرکت ذوب‌آهن اصفهان خبر داد و اظهار کرد: این افراد با دریافت پورسانت‌‌های یک تا سه میلیارد تومانی موجب ضرر و زیان این شرکت شدند که تعدادی از این متهمان با استفاده از وثیقه سنگین آزاد هستند.

حبیبی در ادامه صحبت‌های خود به استفاده غیر مجاز از پساب و خسارات ناشی از آن اشاره کرد و افزود: مصرف پساب فقط برای فضای سبز است اما حدود یک ماه پیش با ایجاد پوشش نامشخص آب و پمپاژ به زمین‌های سیب‌زمینی و پیاز و گندم آنها را آبیاری می‌کرده است که طبق نظر کارشناسان بهداشت این محصولات هیچ ارزش غذایی حتی برای حیوانات را هم ندارد که دستور پلمب این زمین و محصولات صادر شده است.

* کلاهبرداری 12 نفره شرکت نفت جی با استفاده از شناسنامه افراد فوت شده

وی با اشاره به بازداشت کلاهبرداران شرکت نفت جی نیز تاکید کرد: تعداد 12 نفر از کلاهبرداران با استفاده از شناسنامه‌های افراد فوت شده اقدام به کلاهبرداری 45 میلیارد تومانی از این شرکت کردند که این افراد نیز دستگیر شده و کالاهای برده شده نیز بازگردانده شدند.

دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان همچنین از بازگشت 300 جریب از زمین‌هایی وقفی در منطقه «مَرغ» اصفهان خبر داد و اضافه کرد: با تبانی که برخی افراد کرده و زمین‌ها تصاحب کرده بودند پرونده برای این امر تشکیل و زمین‌ها به اوقاف مسترد شد.
انتهای پیام/63012/صا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها