امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91332
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۹
تعداد بازدید: 65
«احمد الشریفی»، کارشناس امور استراتژیک عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد درباره اوضاع امنیتی جاری در ...

«احمد الشریفی»، کارشناس امور استراتژیک عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد درباره اوضاع امنیتی جاری در عراق و به ویژه در موصل گفت: در راستای نبود پشتیبانی و حمایت پدافند هوایی به دلیل مواجه بودن با برخی نواقص و کاستی‌ها باید شاهد چنین حوادث و رخدادهایی باشیم، چون نیروهای امنیتی و ارتش عراق در شرایطی ناامن به عملیات‌های خود ادامه می‌دهند.

الشریفی با بیان اینکه دستگاه سیاسی عراق در اداره عملیات سیاسی ناقص عمل می‌کند، افزود: داعش آنگونه که بیان می‌شود، دارای قدرت و قدرتمند نیست، بلکه عملکرد ضعیف دو دستگاه نظامی و سیاسی موجب بروز شکاف‌ها و نواقصی شده و این فرصت را فراهم کرده تا داعش از این نواقص بهره برداری کند.

وی وجود خلل در تسلیح برخی از یگان‌ها و عدم مطالعه درست از محیطی که عملیات‌های نظامی باید در آن صورت گیرد و وجود فرماندهان فاسد و خیانتکار را از جمله مهمترین این نواقص برشمرد.

اما در خصوص حضور نیروهای پیشمرگه در مناطق درگیری نیز الشریفی گفت: انتظار ایفای نقش مهمتر و بزرگ‌تری از نیروهای پیشمرگه می‌رفت و بهتر آن بود که این مناطق را نیروهای عراقی محافظت می‌کردند و اجازه نمی‌دادند، داعش و دیگر گروه‌های تروریستی آنها را تصرف کنند.

وی درباره عدم موافقت ایران با ورود مجدد نظامیان آمریکایی به عراق گفت: ورود این نظامیان به عراق به معنای اشغال مجدد عراق است و در صورت وقوع چنین امری مسئولیت این اقدام برعهده تصمیم گیرندگان سیاسی است.

الشریفی با اشاره به اینکه حمایت ایران از عراق بر اساس دیدگاه‌ها و مواضع ملی این کشور صورت می‌گیرد، توضیح داد: بدون تردید یکی از دلایل تحریم‌های اقتصادی ایران حمایت این کشور از عراق به زیان منافع و اهداف غرب و آمریکا در این کشور است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار