امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91366
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد ابراهیم رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد ابراهیم رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نطق میان ‌دستور خود در صحن علنی با اشاره به فتنه داعش که مردم سوریه و عراق را به رنج بزرگی دچار کرده است، آنها را عناصر انگلیسی ساخته و فربه شده توسط آمریکا، اسرائیل و عربستان خواند و اظهار داشت: اینها اکنون مورد حمایت حاکمان نادان ترکیه، اردن و قطر قرار دارند، اما همانند مارهای جادوگران فرعونی صرفاً هیبتی ظاهری داشته و با کمی تأمل، تدبیر و مجاهدت به سادگی نابودشدنی هستند.

وی با تأکید بر تصمیم‌گیری سریع به جمع کردن غائله آنها افزود: نباید هیچ فرصتی به آنها داد، زیرا هزینه ماندن آنها برای جهان اسلام زیادتر می‌شود.

رضایی با هشدار به فرصت‌طلبانی که نغمه شوم تجزیه عراق را سر می‌دهند، خاطرنشان کرد: آنها باید بدانند که در دام فریب آمریکا گرفتار شده‌اند و مردم عراق به زودی پاسخ خیانت آنها را خواهند داد.

وی با هشدار به مسعود بارزانی در مورد تأمل بیشتر در این مورد تصریح کرد: از حاکمان کشور همسایه و مسلمان ترکیه انتظار می‌رود تا بیش از این در رنج مردم سوریه و عراق با دشمنان همراهی نکرده و بدانند تاریخ این صفحات خیانت‌بار را ثبت می‌کند.

نماینده مردم خمین با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری آن را فرصتی برای قوای سه‌گانه خواند و ادامه داد: با عزم و اراده ملی و مدیریت جهادی می‌توان به سمت فتح قله‌های بلند حرکت کرد، اما آیا با سازوکار موجود چنین اتفاقی خواهد افتاد؟

وی با اشاره به اینکه با سازمان و وضعیت فعلی قوه مجریه این اهداف هرگز محقق نخواهد شد، اضافه کرد: باید برای این حرکت عظیم سازمان خاصی تعریف شود، زیرا این محتوا در ظرف‌های موجود نمی‌گنجد.

رضایی با یادآوری تجربه بزرگ مدیریت جهادی در دهه اول انقلاب گفت: هنوز مدیران جهادی آن دهه در میان ما هستند بیایند و طرح‌ریزی عملیات، خط شکنی موانع، تولید و پیشروی به سمت فتح قله‌های اقتصادی را به نمایش گذارند.

وی این را فرصت خوبی برای دولت خواند و اضافه کرد: ما از طرف مدیران جهادی دهه اول انقلاب تضمین می‌دهیم به جایگاه، پست و مسئولیت هیچ‌کس لطمه‌ای وارد نشود و کسی از آمدنشان هراسان نشود.

نماینده مردم خمین در مجلس ترویج اباحه‌گری را در سال اقتصاد و فرهنگ اتفاقی نامبارک عنوان کرد و با ابراز تأسف از قلیان‌کشی جوانان اتلاف عمر، عدم مسئولیت‌پذیری و ضایع کردن نعمت جوانی به عنوان گناهی بزرگ و نابخشودنی برای زمینه‌سازان این انحراف بیان داشت: مسئولان از جمله مجلس و دولت باید سریعا چاره‌ای در این مورد اندیشیده و انقلابی عمل کنند که در این خصوص طوماری نیز از سوی مردم خمین تهیه شده و به وزیر کشور ارسال شده است.

وی فساد کشور ما را سیستمی شده برشمرد و تبدیل گروه‌های فاسد دیروز به غده‌های سرطانی امروز را به واسطه برخورد مسامحه‌آمیز به آنان خبری ناگوار خواند و یادآور شد: با فساد سیستمی باید به صورت سیستمی برخورد کرد تا مانع تخریب اقتصاد و کاهش امید مردم شویم.

رضایی در بخش دیگری از نطق خود گفت: مسئولان در سطوح مختلف وارد نظام شده و سوگند می‌خورند که خادم و وفادار مردم باشند، آنها بر سر سفره نظام می‌نشینند و کسب اعتبار و وجهه اجتماعی می‌کنند، اما بعضی از آنها هرچه دلشان می‌خواهند می‌گویند و بر خلاف مصالح ملی و نظام به پیش می‌روند و بعضی که در سطوح بالا قرار می‌گیرند نقش اپوزسیون به خود می‌گیرند و به نظام، ملت و امام خیانت می‌کنند.

وی خیانت برخی مثل سران فتنه 88 را آگاهانه برشمرد و تصریح کرد: بعضی دیگر نیز با عمل و گفتار احمقانه خود موجبات یأس مردم و ضربه به نظام را فراهم می‌کنند.

وی با تأکید بر ضرورت بر عمل به سیاست‌ها و آرمان‌های ولایت فقیه برای در امان ماندن از گزند ضربه‌زنندگان به نظام به وقایع اخیر اراک اشاره کرد و گفت: عده‌ای عناصر فتنه‌گر در عراق جمع شده و به اهانت به بسیج و سپاه پرداخته و به دنبال ایجاد شکاف و فتنه بودند.

نماینده مردم خمین افزود: اینها همزمان با فتنه داعش در سوریه و عراق به دنبال حاشیه‌سازی برای دولت هستند و دولت را وامدار خود معرفی می‌کنند و از آن باج‌خواهی می‌نمایند؛ اینها با شعارهای ساختارشکن در حمایت از سران فتنه بی‌آبرو، وطن‌فروش و خائن به نظام اهانت کردند.

وی با اشاره به اینکه این عناصر رأی مردم به رئیس جمهوری را متعلق به خود می‌دانند، خاطرنشان کرد: آنها باید بدانند در شهری که متعلق به سرداران بزرگ است مردم نمرده‌اند و اجازه نخواهند داد در استان خورشید انقلاب ناله شیطان و زوزه گرگ بلند شود.

رضایی با تشکر از استاندار استان مرکزی که جلسه مزبور را ترک کرد و نشان داد که نه دولت از این عناصر است و نه آنها از دولت بیان کرد: از دولت انتظار می‌رود قاطعانه این عناصر را که خود را به مرکب دولت آویزان کرده‌اند از خود طرد کند تا جلوی سوءاستفاده‌ها گرفته شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها