امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91371
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی از علی ربیعی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی از علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی سؤالی را تقدیم هیأت ‌رئیسه مجلس کرده است.
خضری از ربیعی درباره علت عدم اجرای قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و بی‌توجهی به مشکلات اساسی آنها و استفاده از سازمان بهزیستی به عنوان حیاط خلوت هزینه‌ها و برنامه‌های تبلیغاتی سؤالی را مطرح کرده است که هیأت ‌رئیسه مجلس نیز این پرسش را به منظور رسیدگی بیشتر به کمیسیون‌های تخصصی ذیربط ارجاع داده است.
در شرح سؤال آمده است:
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متولی اصلی پیگیری حقوق محرومان، مستضعفان، به ویژه مظلوم‌ترین آنها افراد دارای معلولیت آن هم معلولیت شدید است، متأسفانه در دولت جدید با وجود مکاتبات و مذاکرات تغییر رویه‌ای در کاهش و رفع مشکلات اساسی آنها به صورت نظام‌مند شده و مع‌الاسف بودجه قابل توجهی صرف امور همایشی، نمایشی، تبلیغاتی و در خدمت گرفتن چند خبرنگار و برخی رسانه‌ها و هنرمندان برای کار رسانه‌ای و موجه نشان دادن اقدامات می‌شود.
در ادامه شرح سوال تصریح شده است: از جمله بستن قراردادهای قابل تامل، تخصیص «بن» قابل توجهی از گروه هدف در سرتاسر کشور از رسیدگی عزتمندانه و همراه با تکریم و این در حالی است که مجلس تلاش خود را برای تصویب بودجه مناسب و مورد نیاز سازمان بهزیستی انجام داده است.
در هر جای دنیا بازیگران و خوانندگان بعضا عواید حاصل از اجرای برنامه‌های خود را به صورت افتخاری صرف امور خیریه و یاری سازمان‌های حمایتی می‌کنند و متأسفانه در کشور ما بعضا در مواردی برعکس است.
موضوع طبقه‌بندی میزان معلولیت برای اجرای عدالت و ارائه خدمات مناسب با نوع معلولیت در حرف و تبلیغات و سخنرانی انجام گرفته و اکثر معلولان شدید و حتی مجموعه‌های خدمت‌رسان به آنها مورد بی‌مهری هستند. درخصوص اشتغال معلولان برنامه، سیاستی و حتی قانون مصوب مجلس مشهود نیست، طرح این سوال متولیان را متوجه وظیفه خطیر خود در قبال قشر معلول جامعه بکند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها