امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91375
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هادی شوشتری نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هادی شوشتری نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نطق میان‌ دستور خود در صحن علنی با اشاره به ظهور داعش در بخشی از جغرافیای جهان اسلام به ‌عنوان یکی از تهدیدات بزرگ فراروی جهان اسلام اظهار داشت: اسلامی که مصلحان بزرگ از سید جمال تا محمد عبده و امام راحل آن را دینی عقلانی، خردگرا و مهربان معرفی کرده‌اند، اکنون از سوی این گروه که دستش تا مرفق به خون صدها انسان معصوم آلوده است معرفی می‌شود.

وی هدف داعش را انحراف افکار عمومی جهان اسلام از اولویت اول مسلمین یعنی آزادی قدس عنوان کرد و با تأکید بر فعال‌سازی عرصه دیپلماسی در مجامع بین‌المللی از جمله سازمان همکاری اسلامی بر ضرورت دفع و رفع این پدیده تأکید کرد.

شوشتری انسجام بخشی به وضعیت داخلی کشور را موجب حضوری موثر در سطوح منطقه‌ای و جهانی خواند و با ابراز تأسف از به کارگیری ادبیات نامناسب در مورد رئیس جمهور در تریبون‌های عمومی افزود: از همه می‌خواهیم تا با قول سدید و متین با یکدیگر سخن گویند و تمام وقت خود را صرف کارآمدی نظام در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کنند.

وی در مورد رسیدن مذاکرات هسته‌ای به مرحله نگارش به عنوان پیچیده‌ترین بخش این مذاکرات خاطرنشان کرد: باید از این پروژه ملی و نمایندگان خود حمایت کنیم تا آنها با پشتیبانی ملت، حقوق ما را استیفا کنند.

نماینده مردم شوشتر از نرخ بالای بیکاری جوانان و دانش‌آموختگان به عنوان یکی از چالش‌های روز جامعه یاد کرد و با درخواست از ستاد اقتصادی دولت برای ارائه راهکارهای کوتاه، میان و بلند مدت به منظور حل این معضل تصریح کرد: وزیر اقتصاد و دارایی با فعال‌سازی وضعیت سازمان سرمایه‌گذاری خارجی کشور نسبت به شناسایی فرصت‌ها و سرمایه‌گذاران ایرانی و خارجی و فراهم آوردن خدمات سرمایه‌گذاری اقدام کند.

وی با تشکر از وزیر صنعت به واسطه انتصاب رئیس سازمان گسترش صنایع و نوسازی کشور گفت: ایدرو و ایمیدرو باید در مناطق محروم که بخش خصوصی توانایی سرمایه گذاری ندارد نسبت به ایجاد فرصت‌های اشتغال اقدام کنند.

شوشتری با اشاره به مزیت جغرافیایی ایران به دلیل قرارگیری در چهارراه حوادث دنیا عنوان کرد: پهنه وسیع سرزمین ما سرشار از ظرفیت‌هاست و زمینه برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فراهم است.

نماینده قوچان در پایان در مورد مشکلات حوزه انتخابیه خود تقاضای رسیدگی به تکمیل تقاطع‌ها، ورودی‌ها و محورهای مواصلاتی، احداث مجتمع فرهنگی، پژوهشکده موسیقی و ورزشگاه قوچان را از وزرای مربوطه مطرح کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها