امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9138
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۲
تعداد بازدید: 84
داوود رشتی میرخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: نرخ تورم بخشی برای خودروهایی مانند پژو ...

داوود رشتی میرخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: نرخ تورم بخشی برای خودروهایی مانند پژو 206 و رانا اعلام شده که با توجه به این نرخ و بر اساس فرمول قیمت‌گذاری خودرو، قیمت این خودروها پایین‌تر از نرخ تمام شده خواهد بود.

وی توضیح داد: قیمت خودروها باید بر اساس واقعیت‌های موجود مشخص شود، در حال حاضر مشکل اصلی نرخ تورم نیست، بلکه فرمول قیمت‌گذاری خودرو و اینکه قیمت پایه سال 91 باید مد نظر باشد، مشکل اصلی را ایجاد کرده است.

میرخانی تصریح کرد: در اسفند 90 سازمان حمایت از خودروسازان خواست تا برای کنترل بازار با افزایش 6 درصدی قیمت خودرو راضی شوند و پس از آن، در اوایل سال 91 قیمت‌ها اصلاح شود که در واقع باعث تضعیف خودروسازان شد.

وی تأکید کرد: قیمت پایه 91، مبنای غلطی برای تعیین قیمت خودرو است و در این شرایط، نرخ تورم 52 یا 58 درصدی تفاوتی نمی‌کند.

وی با بیان اینکه در هیچ جای دنیا هزینه مالی تولید‌کننده از قیمت تمام شده کم نمی‌شود، گفت: در این مسئله که خودروسازان طی 8 سال گذشته سرکوب مالی شده‌اند و با مشکل تأمین نقدینگی مواجه بوده‌اند، چه کسی مقصر است، خودروساز یا دولت؟

به گفته مشاور انجمن خودروسازان، اگر دولت خودروسازان را مجبور کند که محصولشان را زیر قیمت تمام شده عرضه کنند، تولید کار عاقلانه‌ای نخواهد بود.

به گزارش فارس، بانک مرکزی شاخص تورم بخشی خودروهایی که قیمت‌گذاری نشده‌اند را به شورای رقابت ارائه کرده که قرار است قیمت جدید این خودروها بر مبنای این نرخ تورم و طبق فرمول قیمت‌گذاری خودرو تعیین شود.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها