امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91388
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 20
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، داود دانش جعفری دبیر کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام که در دیدار با جوانان ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، داود دانش جعفری دبیر کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام که در دیدار با جوانان حزب مؤتلفه اسلامی سخن می‌گفت با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: روند اقتصاد در سالهای گذشته در ایران همواره با فراز و نشیب روبرو بوده است و در اقتصاد خوب یا بد بودن را با وضعیت تولید ناخالص می‌سنجند. در واقع پایه هر شاخصی برای ارزیابی اقتصاد تولید است.

دانش جعفری با بیان اینکه اگر در اقتصاد نوسان و افت و خیز وجود داشته باشد نکته‌ای بسیار منفی است، خاطرنشان کرد: رشد اقتصادی اگر مستمر باشد بسیار خوب است و در این زمینه بسیاری از کشورها استاندارد تعیین کرده‌اند.

وی با اشاره به تهدیدات اقتصاد کشور، بیان داشت: مشکلات اقتصادی ما بر اثر مسائل داخلی و سوء مدیریت‌ها است و همچنین مسائل خارجی مانند تحریم‌ها نیز اثرگذار است. برای نمونه مسکن مهر با نیت خوب شروع شد اما دولت برای ساخت مسکن مهر پول نداشت  و برای تامین پول دست به چاپ اسکناس زد که منجر به کاهش ارزش پول شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: یکی از راههای تامین درآمد دولت مالیات است و در زمانی که ارزش پول کم شود مالیات در تورم به ضرر فقرا خواهد شد.

دانش جعفری با تاکید بر تولید داخلی اظهار داشت: برای اینکه تولید در کشور مستمر شود باید چرخه تولید را در داخل کامل کنیم در غیر اینصورت اگر به قطعه ای در این چرخه تولید به خارج از کشور نیاز داشته باشیم و آنها آن قطعه را ندهند اقتصاد ضربه می خورد.

وی افزود: متاسفانه در سالهای اخیر سیاست‌های غلط ارزی باعث شد کسانی که می‌خواستند در داخل تولید کنند به سمت اجناس خارجی بروند چون سود بیشتری برای آنها داشت.

وی تاکید کرد: سیاست‌های اقتصادی را باید به گونه ای طراحی کرد که اگر بر اقتصاد فشار خارجی وارد شد آن فشار دفع شود و این مساله تنها با اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری فرمودند، امکان پذیر است و اینکه بتوانیم تولید داخلی را رونق دهیم.

دانش جعفری دو رویکرد اقتصاد مقاومتی را کنترل یا کاهش ریسک‌پذیری و خطر پذیری و افزایش مقاومت دانست و اظهار داشت: کشور به سمت اقتصاد مقاومتی در حال حرکت است تا اقتصاد ایران با کوچکترین مشکل دچار نوسان نشود.

وی افزود: در مشکلات اقتصادی هم عوامل داخلی و هم عوامل خارجی موثر بوده اند.شکوفایی اقتصاد زمانی رخ می دهد که تولید داخلی ما ارزانتر از واردات باشد و برای این کار باید تورم را پایین آورده و به زیر 12 درصد رساند؛ راه نجات از مشکلات اقتصادی کاهش تورم است و با کاهش تورم تولید داخلی رونق می گیرد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها