امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91390
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 18
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهرداد بذرپاش، عضو هیأ‌ت‌رئیسه فراکسیون حج و زیارت مجلس، با یادآوری تشکیل جلسه ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهرداد بذرپاش، عضو هیأ‌ت‌رئیسه فراکسیون حج و زیارت مجلس، با یادآوری تشکیل جلسه فراکسیون حج و زیارت مجلس،‌ گفت: امروز، چهارشنبه، تیرماه، نخستین جلسه فراکسیون حج و زیارت مجلس برگزار شد و راهبردهای کلی حرکت فراکسیون و نحوه تعامل آن با سازمان های اجرایی و پشتیبانی کننده در حوزه حج و زیارت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اصلی‌‌ترین راهبرد اتخاذشده از سوی فراکسیون حج و زیارت ارتقای کیفی خدمات به زائران است که این ارتقای کیفیت در حوزه‌های اجرایی، خدمات عمومی و خدمات فرهنگی به زائران بوده که برای پیگیری در دستور کار فراکسیون  قرار دارد.

وی با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین اقدامات تلاش و پیگیری جهت رقابتی کردن فعالیت شرکت‌های ارائه دهنده خدمات به زائران است، ‌افزود: اعتقاد بر این است که وقتی ارائه خدمات به سمت رقابتی شدن هدایت شود کیفیت خدمات افزایش پیدا کرده و هزینه‌ها برای زائران نیز به صرفه‌تر خواهد بود.

بذرپاش ادامه داد: در غیر این صورت و با نبود رقابت به‌طور طبیعی نمی‌توان توقع کیفیت بالا یا هزینه‌های پایین‌تر از سطح متوسط را داشت.

وی با یادآوری دستور کار دیگر فراکسیون حج و زیارت مجلس، گفت: اقدام دوم فراکسیون حج و زیارت بررسی هدف‌های قانونی و پیگیری جهت اصلاح قوانین و یا تصویب قوانین جدید برای کمک به سازمان‌ها به‌‌ویژه سازمان حج و زیارت به عنوان سازمان اصلی و پیشرو در ساماندهی و مدیریت امور زائران است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: موضوع سوم حمایت از سازمان حج با هدف کارآمد سازی هر چه بیشتر این سازمان به لحاظ ساختاری، منابع، امکانات و یاری‌رسانی به سازمان‌های دیگر مشابه سازمان حج است.

بذرپاش ادامه داد:‌ فعالیت بعدی فراکسیون حج و زیارت مجلس بررسی و حمایت از فعالیت‌های ستاد عتبات عالیات کشور عراق بوده که این خدمات در چند سال اخیر خدمات شایان توجهی بوده است.

وی گفت: ساخت صحن حضرت زهرا(س) در حرم حضرت امیر المومنین(ع) و بازسازی بخش‌های زیادی از حرم سیدالشهدا(ع)، حرم حضرت ابوالفضل(ع) و اصلاح محیط‌های پیرامونی حرمین شریفین، کربلای معلی و اقدامات دیگر از این حیث، جزو فعالیت‌هایی است که ستاد عتبات انجام داده که نیازمند حمایت جدی‌تر از سوی مجلس است.

بذرپاش تأکید کرد: تقویت ارتباط با سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری، آموزش و اطلاع‌رسانی به موقع، دقیق و صحیح به مردم، حقوق زائران و مشکلات و کمبودها نیز جزو رئوس فعالیت این فراکسیون است.

وی با بیان اینکه تعقیب حوادثی که در کشورهای مورد نظر اتفاق می‌افتد از دیگر وظایف فراکسیون حج و زیارت مجلس است، افزود:  افزایش سهمیه اعزام از طریق رایزنی دستگاه دیپلماسی کشور نیز جزو اولویت‌های بعدی فراکسیون خواهد بود که در همین راستا با دعوت از مسئولان سازمان حج و زیارت برای همفکری و همگرایی بیشتر مجلس و سازمان حج و زیارت نیز به‌زودی برگزار خواهد شد و ادامه پیدا خواهد کرد.

عضو هیأت‌رئیسه فراکسیون حج و زیارت مجلس یادآور شد: امید است با برگزاری چنین جلساتی و پیگیری‌هایی در افق سه تا چهار سال آینده شاهد شرایط مطلوب‌تر هم به لحاظ کمی، افزایش اعزام‌های بیشتر و به لحاظ کیفی و خدمات مطلوب‌تر زائران باشیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها