امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91391
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 25
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امروز، چهارشنبه ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امروز، چهارشنبه چهارم تیرماه 93 با اودیل سوگ معاون کمیسیون امور خارجه مجلس ملی فرانسه دیدار و گفت‌وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار ضمن خوشامدگویی به هیأت فرانسوی و اشاره به ضرورت انجام دیدارهای بیشتر به‌منظور افزایش درک متقابل از مسائل پیش‌روی دو کشور گفت: ایران و فرانسه از ظرفیت‌های سیاسی فراوانی برای اثرگذاری در تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی برخوردار هستند و همین امر می‌تواند بستر همکاری و تعامل سازنده میان دو کشور قرار گیرد.

وی افزود: تعامل سازنده براساس احترام متقابل، منافع مشترک و عدم دخالت در امور داخلی مبنای روابط جمهوری اسلامی ایران در روابط با سایر کشورها است و در همین راستا مجلس شورای اسلامی و کمیسیون‌های تخصصی آمادگی لازم برای توسعه روابط خود با مجلس ملی فرانسه را دارد.

بروجردی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات منطقه‌ای به‌خصوص بحران عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران حمله تروریست‌ها به عراق را محکوم کرده و تصمیم دولت و ملت عراق در مقابله با تروریست‌ها و اعاده آرامش به کشور را بهترین روش برای حل این بحران می‌داند.

وی گفت: خوشبختانه شورای امنیت سازمان ملل متحد با پی بردن به ماهیت تروریستی این گروه‌های تروریستی حملات آنها را به ملت عراق محکوم کرده و از مردم عراق حمایت کرده است.

بروجردی با اشاره به روند مذاکرات ایران با 1+5 و تاکید بر برداشت‌های نادرست کشورهای غربی در مورد بازداشتن ایران از حق خود در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای به وسیله ابزار تحریم و فشار گفت: جمهوری اسلامی ایران بر حفظ دستاوردهای علمی و حقوق هسته‌ای صلح‌آمیز خود در این مذاکرات تاکید کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس افزود: با توجه به اینکه مذاکرات هسته‌ای به نقاط حساسی رسیده، درک صحیح از واقعیت به طرفین کمک می‌کند تا به توافق جامع و پایدار حول این موضوع دست یابند.

خانم اودیل سوگ در این دیدار دعوتنامه رئیس کمیسیون امور خارجه مجلس ملی فرانسه از آقای بروجردی برای سفر به این کشور را به ایشان تقدیم کرد.

خانم الیزابت گیگو رئیس کمیسیون امور خارجه مجلس ملی فرانسه در این دعوتنامه بر اهمیت سفر آقای بروجردی برای تحکیم همکاری‌های فیمابین و ایجاد درک متقابل نسبت به مواضع و دیدگاه‌های دو کشور در مورد مسائل گوناگون منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرده است.

خانم اودیل سوگ معاون کمیسیون امور خارجه فرانسه نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد با توجه به شرایط جدید بین‌المللی در آینده نزدیک شاهد ارتقای همکاری‌های ایران و فرانسه در ابعاد مختلف به ویژه در بعد پارلمانی باشیم.

طرفین در این دیدار در مورد موضوعات مختلف مورد علاقه طرفین از جمله مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو و تبادل‌نظر کردند.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها