امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91394
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 95
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اودیل سوگ معاون کمیسیون امور خارجه مجلس ملی فرانسه صبح امروز (چهارشنبه) با ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اودیل سوگ معاون کمیسیون امور خارجه مجلس ملی فرانسه صبح امروز (چهارشنبه) با نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بگلریان نماینده مسیحیان ارمنی جنوب در ابتدای این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های فراوان دو کشور در زمینه‌های مختلف همکاری، مراودات و رفت و آمدهای میان نمایندگان مجالس را فرصتی مناسب جهت آشنایی با مواضع و دیدگاه‌های دو کشور به ویژه مسائل و موضوعات مورد علاقه دانست و تاکید کرد: سابقه مثبت تاریخی میان دو کشور ایران و فرانسه بستر مناسبی برای درک و تفاهم متقابل و همکاری‌های بیشتر سیاسی، فرهنگی و اقتصادی میان دو کشور را فراهم آورده است و رفت و آمد میان پارلمان‌ها نقش بسزایی در تسهیل روند مناسبات فیمابین خواهد داشت.

بگلریان در ادامه با تشریح وضعیت اقلیت‌های دینی در جمهوری اسلامی افزود: اقلیت‌های دینی جمهوری اسلامی در شرایط کاملا برابر با سایرین زندگی می‌کنند و براساس قانون اساسی جمهوری اسلامی در اموال شخصیه و تعلیمات دینی طبق آیین خود عمل می‌کنند.

وی گفت: اقلیت‌های دینی در جمهوری اسلامی از بسیاری از امکانات رفاهی چون بیمارستان و مدرسه برخوردارند.

بت‌کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی و دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان نیز در این دیدار با تشریح وضعیت مطلوب اقلیت آشوری در جمهوری اسلامی گفت: اقلیت‌های دینی و از جمله آشوریان از شرایط اجتماعی خوب و مطلوبی برخوردارند و جمهوری اسلامی ایران از هرگونه تلاش و اقدامی در جهت پشتیبانی از حقوق اقلیت‌ها حمایت می‌کند.

خانلری نماینده ارامنه شمال نیز در این دیدار با تشریح وضعیت اقلیت ارامنه شمال وضعیت اقلیت‌های دینی در جمهوری اسلامی را بسیار مطلوب ارزیابی کرد.

خانلری در ادامه با اشاره به حوادث اخیر برخی کشورهای منطقه چون سوریه و عراق تصریح کرد: پدیده تروریسم پدیده محلی یا منطقه‌ای نیست بلکه پدیده‌ای جهانی است که مقابله با آن نیازمند همکاری همه کشورهاست.

وی در همین زمینه افزود:‌ مقابله با تروریسم در عراق نیازمند فراهم‌سازی محیط سیاسی جهانی خاص و بدون مداخله خارجی و فشارهای سیاسی است و جامعه بین‌المللی می‌تواند در فراهم‌سازی این محیط نقش بسزایی داشته باشد.

خانم اودیل سوگ معاون کمیسیون امور خارجه مجلس ملی فرانسه نیز در این دیدار با اشاره به ضرورت مقابله با پدیده تروریسم نسبت به همکاری‌های بیشتر دو کشور در مقابله با این پدیده شوم ابراز امیدواری کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه وجود چنین مراوداتی باعث شفاف شدن هر چه بیشتر و آگاهی بیشتر از واقعیات جوامع می‌شود از گسترش و توسعه روابط دوجانبه استقبال کرد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها