امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91404
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «محمد عبده» رئیس کمیسیون تقنین پارلمان افغانستان در نشست عمومی امروز این مجلس ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «محمد عبده» رئیس کمیسیون تقنین پارلمان افغانستان در نشست عمومی امروز این مجلس با ارائه طرحی برای کاهش هزینه مراسم عروسی و عزا در این کشور خواستار تصویب آن از سوی دیگر اعضای این مجلس شد.

عبده با ارائه طرح قانون عروسی در 4 فصل و 23 ماده و قانون عزا در 4 فصل و 21 ماده، اظهار داشت: این قوانین باید در کمیسیون‎های هجده‌گانه پارلمان افغانستان مورد بررسی قرار گیرد.

وی منظور از تصویب این قوانین را از بین بردن رسوم بدعت‎آمیز و غیر اسلامی عنوان کرد و گفت: عروسی و عزاداری‎ها در افغانستان هم‎اکنون با مخارج زیادی برگزار می‌شود.

عضو پارلمان افغانستان تأکید کرد: از بین بردن رسوم مخالف دین، حفظ ارزش‎های اسلامی و فرهنگی، جلوگیری از مخارج هنگفت و انحرافات و فراهم‎ سازی ازدواج آسان برای دختران و پسران از اهداف مهم این قوانین است.

این طرح از سوی اکثریت اعضای پارلمان افغانستان مورد تأیید قرار گرفته و قرار است تا چند روز دیگر به تصویب برسد.

مراسم عروسی و عزا در افغانستان همواره با هزینه‎های هنگفت مالی برگزار می‎شود که برخی افغان‎ها قادر به پرداخت آن نیستند و از سویی این نخستین بار است که مراسم عروسی و عزا در این کشور قانونمند می‎شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها