امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۲۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91407
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الرای، نشست سران اتحادیه آفریقا فردا پنجشنبه در مالابو پایتخت گینه استوایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الرای، نشست سران اتحادیه آفریقا فردا پنجشنبه در مالابو پایتخت گینه استوایی برگزار می شود.

حملات تروریستی که قلب قاره آفریقا را هدف گرفته و موجب تشدید نگرانی سران این قاره شده دستور کار اجلاس فردا را تحت تاثیر قرار داده است.

«محمد ولد عبدالعزیز»، رئیس جمهور موریتانی که کشورش ریاست دوره‌ای اتحادیه آفریقا را برعهده دارد و متحد اصلی غرب در مبارزه با افراط گرایی در منطقه ساحل آفریقا محسوب می‌شود موضوع مبارزه با تروریست‌ها را به دستور کار بیست و سومین اجلاس سران این اتحادیه گنجانده است.

اجلاس سران اتحادیه آفریقا از فردا به مدت دو روز با موضوع «کشاورزی و امنیت غذایی در آفریقا» در پایتخت گینه استوایی برگزار می شود.

حملات تروریستی، درگیری ها و تحرکات گروه های شورشی چالش بزرگی است که معیشت ساکنان این قاره را که با کشاورزی زندگی خود را می گذرانند تهدید می کند.

در شمال آفریقا، منطقه ساحل آفریقا، شاخ آفریقا و اکنون در غرب و مرکز آفریقا افراد مسلحی همچون بوکوحرام با ارتکاب جرایم در حق شهروندان و حملات خونبار تصویر زشتی از آفریقایی ها ترسیم کرده اند.

کشورهای اتحادیه آفریقا امیدوار هستند در نشست پنجشنبه علیه تروریسم با یکدیگر متحد شوند.

مقامات آفریقایی به این نتیجه رسیده اند که مداخلات نظامی غرب بخصوص در مالی، و تقویت تجهیزات نظارتی و مداخله فرانسوی‌ها، آمریکایی‌ها و انگلیسی ها در آفریقا نتوانسته جلوی فعالیت گروه‌های افراطی از جمله الشباب، القاعده در مغرب اسلامی، انصار الشریعه و بوکوحرام را بگیرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها