امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91437
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، وزارت امور خارجه افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای از عضویت افغانستان در سازمان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، وزارت امور خارجه افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای از عضویت افغانستان در سازمان «همکاری‎های راه آهن» (OSJD) خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: در چهل و دومین نشست وزیران سازمان بین‌المللی همکاری‎های راه آهن که در 5 و 6 ژوئن سال جاری میلادی در شهر «ویلنیوس» لیتوانی برگزار شد، افغانستان موفق به دریافت عضویت سازمان بین‌المللی همکاری‌های راه آهن شد.

بر اساس این اطلاعیه، عضویت افغانستان در سازمان (OSJD) به انتقال اموال تجاری این کشور و آسیای مرکزی کمک می‌کند همچنین در کسب اعتبار افغانستان بر اساس معیارهای بین‌المللی نیز موثر است.

وزارت امور خارجه افغانستان افزوده که با عضویت این کشور در سازمان بین‌المللی همکاری‌های راه آهن، زمینه اتصال شبکه ریلی افغانستان با شبکه‎های ریلی کشورهای منطقه به شکل بهتری فراهم خواهد شد.

گفتنی است که قبل از این نیز افغانستان عضویت اتحادیه بین‌المللی راه آهن (UIC) را در هشتاد و سومین نشست عمومی این اتحادیه در 12 دسامبر سال 2013 میلادی در شهر پاریس به دست آورده بود.

افغانستان در سال‎های گذشته دستاوردهای درخشانی در روابط خارجی خود داشته که عضویت در سازمان‎های منطقه‌ای و بین‌المللی بخشی از آن است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها