امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91438
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «خوآن کارلوس پینسون»، وزیر دفاع کلمبیا گفت که امکان دستیابی به صلح در کشور کلمبیا ملزم به ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «خوآن کارلوس پینسون»، وزیر دفاع کلمبیا گفت که امکان دستیابی به صلح در کشور کلمبیا ملزم به اقدامات سازنده نیروهای نظامی این کشور می‌باشد که طی سال‌های اخیر تلاش کرده‌اند درگیری‌ها با گروه‌های مسلح را به حداقل برسانند.

خبرگزاری «ال‌تیمپو» در این خصوص نوشت: وزیر دفاع کلمبیا در افتتاحیه پنجاه و چهارمین نشست فرماندهان نیروی هوایی کشورهای آمریکایی که در شهر «مدجین» دومین شهر بزرگ کلمیا برگزار شد و تا شنبه هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت اظهار کرد که کلمبیا شرایط کنونی خود که نزدیک به صلح و ثبات می‌باشد را به آسانی به دست نیاورده است.

وی همچنین اشاره‌ای بر مذاکرات دولت کلمبیا با نیروهای مسلح انقلابی «فارک» که از اواخر سال 2012 در کوبا  به دنبال ایجاد راه حل‌های مناسب برای از بین رفتن درگیری‌های مسلحانه در این کشور آمریکای جنوبی هستند، داشت.

وزیر دفاع کلمبیا همچنین گفت: در حال حاضر کلمبیا در شرایط مساعدی است تا با استفاده از اتحاد، صلح و امنیت را در کشور برقرار سازد.

این مذاکرات توسط «خوآن مانوئل سانتوس» رئیس جمهور کلمبیا آغاز شده است.

در اوایل ماه جاری (ژوئن) دولت کلمبیا و ارتش‌ آزادی‌بخش ملی اعلام کردند که از ماه ژانویه مذاکرات مقدماتی صلح‌آمیز خود را آغاز کرده‌اند.

به گزارش فارس، طی شورش‌ها و درگیری‌های مسلحانه بین گروه‌های چریکی و دولت کلمبیا و همچنین قاچاقچیان مواد مخدر تا‌کنون دهها هزار تن از مردم بی‌گناه این کشور کشته و زخمی شدند که توجه به وضعیت و دلجویی از آن‌ها در دستور کار دولت جدید قرار گرفته است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها