امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91439
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین،  هیئت هندوراسی متشکل از «آنا گارسیا» همسر رئیس جمهور، «دیانا ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین،  هیئت هندوراسی متشکل از «آنا گارسیا» همسر رئیس جمهور، «دیانا ولادارس» وزیر امور خارجه، «کارلا کیوا» نماینده حقوق‌بشر، «لولیس سالاس» رئیس کمیسیون رسیدگی به امور کودکان، جوانان و خانواده و کارکنان سفارت هندوراس در واشنگتن است.

خبرگزاری «تله‌سور» در این خصوص نوشت: «گارسیا» و تیم اعزامی همچنین ملاقاتی را با شهردار منطقه «مک آلن» ایالت تگزاس پیرامون بررسی وضعیت این کودکان مهاجر انجام خواهند داد.

«گارسیا» اعلام کرد: این گروه تمام تلاش خود را برای بازگرداندن کودکان آواره به آغوش خانواده‌هایشان انجام می‌دهند اما در صورتی که نتوانند به هر دلیلی آن‌ها را به دست خانواده‌هایشان بسپارند آمریکا ملزم است  این کودکان را تحت پوشش و حمایت خود قرار داده و حق شهروندی به آن‌ها اعطا کند.

در حالی که دولت آمریکا روز دوشنبه اعلام کرده بود کودکانی که به صورت غیر‌قانونی وارد این کشور شده‌اند از ایالات متحده آمریکا بیرون رانده خواهند شد و نیز تأکید کرد دادن پناهندگی به تمام کودکان آواره هندوراسی، السالوادوری و گواتمالایی دشوار است.

به گزارش فارس، طبق گزارشات ایالات متحده آمریکا 24 هزار و 493 کودک از کشورهای هندوراس، ال‌سالوادور و گواتمالا در سال گذشته در این کشور دستگیر شدند؛ متأسفانه این رقم تا‌کنون تا 47 هزار کودک نیز افزایش داشته است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها