امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91441
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «عمرزواک» سخنگوی والی هلمند در جنوب افغانستان در نشست خبری امروز در این ولایت ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «عمرزواک» سخنگوی والی هلمند در جنوب افغانستان در نشست خبری امروز در این ولایت اظهار داشت که ادامه درگیری‎ها نیروهای امنیتی افغان با شبه‌نظامیان طالبان در پنج روز اخیر حدود 107 کشته برجا گذاشته است.

به گفته زواک، این درگیری پنج روز قبل بین نیروهای امنیتی افغان و شبه‎نظامیان طالبان در منطقه «سنگین» ولایت هلمند آغاز شد که ت کنون حدودی 22 پلیس، 35 غیرنظامی و 50 شبه‎نظامی طالبان کشته شدند همچنین حدود 15 پلیس و 30 غیرنظامی دیگر نیز زخمی شده‌اند.

وی افزود، این درگیری از منطقه سنگین ولایت هلمند در نتیجه حمله حدود  800 شبه‎نظامی طالبان آغاز شد و اکنون در 3 منطقه «نوزاد»، «کجکی» و «موسی قلعه» این ولایت ادامه دارد.

زواک تصریح کرد: در این درگیری‎ها حدود 2 هزار خانواده از منطقه سنگین، نوزاد، موسی قلعه و کجکی آواره شده‌اند.

مقام محلی افغان گفت: شبه‎نظامیان طالبان  با مقاومت بسیار در برابر نیروهای امنیتی افغان، تلاش می‎کنند تا دامنه جنگ را به دیگر مناطق گسترش دهند.

در همین حال برخی از اعضای نمایندگان پارلمان افغانستان نیز در نشست عمومی خود از دولت این کشور خواستند که هرچه زودتر  به این درگیری‌ها پایان دهد.

ولایت هلمند در جنوب افغانستان در مسیر بزرگزاه کابل-هرات واقع شده و همواره شبه‎نظامیان طالبان پاسگاه‌های نیروهای امنیتی افغان و خارجی را هدف قرار می‌دهند.

سال گذشته نیز شبه‎نظامیان طالبان با حمله گروهی به منطقه سنگین در ولایت هلمند با نیروهای امنیتی افغان درگیر شدند که حدود شش ماه ادامه یافت.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها