امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91444
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 16
«فضل‎الرحمن اوریا»، سخنگوی تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله، کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

«فضل‎الرحمن اوریا»، سخنگوی تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله، کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، گفت: پذیرش خواست‎های ما از سوی کمیسیون‎های انتخاباتی آغازگر روابط دوباره با این کمیسیون‎ها خواهد بود.

اوریا افزود: خواست تیم انتخاباتی اصلاحات و همگرایی تنها برکناری رئیس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات نبوده، بلکه برکناری و مجازات عاملین تقلب‎های گسترده در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری را نیز شامل می‌شود.

وی تأکید کرد: علاوه بر «ضیاء‎الحق امرخیل» که از سمتش استعفا داد؛ افراد دیگری نیز در تقلب دست دارند که بایستی برکنار شوند.

سخنگوی تیم انتخاباتی عبدالله تصریح کرد که این ستاد معتقد است تقلب و تخلف انتخاباتی به صورت سازماندهی شده توسط تشکیلات خاصی صورت گرفته که تیم انتخاباتی رقیب و کمیسیون‎های انتخاباتی در این زمینه همکاری می‌کنند.

وی با بیان این که تا تثبیت حقوق شهروندان که نماد آن تعیین سرنوشت افغانستان بر اساس آرای پاک مردم است؛ ستاد انتخاباتی عبدالله در روابط خود در قبال کمیسیون های انتخاباتی تجدید نظر نمی‎کند.

فضل‎الرحمن اوریا در ادامه اظهار داشت که در این اواخر سازمان ملل نیز خواستار از سرگیری روابط تیم انتخاباتی اصلاحات و همگرایی با کمیسیون‎های انتخاباتی افغانستان شده است.

به گفته وی، سازمان ملل، نشستی 3جانبه با هیئت رهبری تیم انتخاباتی عبدالله و مدیران کمیسیون‎های انتخاباتی به منظور از سرگیری روابط این تیم با کمیسیون‎های انتخاباتی برگزار کرد.

عضو ستاد انتخاباتی عبدالله در ادامه تصریح کرد: حضور سازمان ملل را به عنوان نهاد ناظر در انتخابات می‎پذیریم.

اوریا تأکید کرد: تیم انتخاباتی عبدالله مصمم است تا چند روز آینده تمام خواست‎های خود را در اختیار کمیسیون‌های انتخاباتی افغانستان قرار دهد.

بنابراین در صورت پذیرش این درخواست‌ها امکان از سرگیری روابط با کمیسیون‎های انتخاباتی وجود دارد و در غیر آن صورت هیچ رابطه‎ای آغاز نخواهد شد.

سخنگوی ستاد انتخاباتی عبدالله این خواست‎ها را شامل برکناری شماری از کارمندان متقلب کمیسیون‎های انتخاباتی، معرفی امرخیل به دستگاه قضایی برای مجازات همچنین شفافیت کامل در روند شمارش آرا و تفکیک آرای پاک از آرای تقلبی عنوان کرد.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در 24 خرداد ماه بین عبدالله عبدالله و «اشرف‎غنی احمدزی» برگزار شد.

همچنین بر اساس تقویم انتخابات افغانستان قرار است که نتایج ابتدایی و نهایی در 11 و 31 تیرماه اعلام شود.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها