امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91452
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 18
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی مدیر عامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی مدیر عامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون بازدید کمیسیون فرهنگی مجلس و هیات همراه از کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران اظهار داشت: پس از بازدید از کارخانه جلسه‌ای ‌برگزار شد در این جلسه مسئولان فرهنگی استان مازندران نیز حضور داشتند.

وی با اشاره به تولید اسمی 175 هزار تن انواع کاغذ تحریر و روزنامه‌ در مازندران، اظهار داشت: در این جلسه هم عنوان شد که کاغذهای تولیدی این شرکت علاوه بر تامین کاغذ مورد نیاز مطبوعات، برای چاپ انواع کتاب نیز استفاده می‌شود.

وی افزود: امسال تامین حدود 13 هزار تن کاغذ وزارت آموزش و پرورش کشور ترکیه را متعهد شدیم.

این مسئول تصریح کرد: یکی از معضلات بزرگ تولید کاغذ بحث تامین مواد اولیه چوب است که جنگل‌های شمال امکان فرصتی برایشان نیست.

مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران تصریح کرد: واردات چوب ابزار سختگیرانه دارد که این روند باید تسهیل شود. واردات کاغذ سبب آشفتگی بازار است و افراد غیرمسئول در واردات کاغذ ورود می‌یابند که سبب دگرگونی بازار می‌شود.

وی واردات کاغذ در سال گذشته را 267 هزار تن اعلام کرد و گفت: واردات در حالی صورت می‌گیرد که صنایع چوب و کاغذ مازندران توان تولید کاغذ را دارد.

روغنی با اشاره به اینکه همه در تحقق شعار سال به ویژه حمایت از تولید داخل مسئول هستیم، بیان داشت: حمایت از تولید داخل سبب توسعه اقتصادی کشور و حفظ اشتغال می‌شود.

روغنی با بیان اینکه آقای مطهری نماینده مجلس در بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس از کارخانه چوب و کاغذ مازندران به نکاتی را اشاره کردند، افزود: آقای مطهری هم تاکید داشتند اینکه تولید کاغذ داخلی بخشی از مصرف را تأمین نمی‌کند در سه بخش قابل بررسی است. به این معنی که ذائقه ناشران، روزنامه‌نگاران، نویسندگان، مؤلفان و مردم ما به گونه‌ای شده که کاغذ خارجی را بیشتر می‌پسندند؛ چون ایشان دست‌اندرکار نشر آثار شهید مطهری هستند عنوان شد که در مقطعی که برای چاپ آثار شهید مطهری از کاغذ ایرانی استفاده کردیم این مسئله را از نزدیک لمس کرده‌اند، اعتراض‌های زیادی وارد می‌شد که چرا از کاغذ ایرانی برای چاپ آثار شهید مطهری استفاده می‌کنید.

وی در ادامه با بیان اینکه حجت‌الاسلام احمد سالک رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در این بازدید کارخانه چوب و کاغذ مازندران را مصداق بارز عرصه اقتصادی، فرهنگی و زیرساختی عنوان کرد، توضیح داد: حجت‌الاسلام احمد سالک احیای مطالبات رهبری را از اقدامات کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کرد و بیان داشت که تقویت زیر ساخت فرهنگی کشور از دیگر برنامه‌های این کمیسیون است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها