امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91460
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امسال برای نخستین‌بار مسئولیت کمیته فعالیت‌های هنری نمایشگاه ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امسال برای نخستین‌بار مسئولیت کمیته فعالیت‌های هنری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم به موزه هنرهای معاصر تهران سپرده شده است چرا که به گفته حجت‌الاسلام «محمدرضا حشمتی» اگر هر بخش توسط کارشناسان همان حوزه اداره شود، به طور حتم سطح کیفی نمایشگاه قرآن بهتر از گذشته خواهد شد.

خلق آثار هنری با مضامین قرآنی نشانگر رویکرد فرامادی هنرمند است

«مجید ملانوروزی» مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت ارشاد و مسئول کمیته فعالیت‌های هنری نمایشگاه قرآن در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اینکه امسال آثار هنری ارزشمندی در نمایشگاه قرآن در معرض نمایش قرار گرفته است گفت: معرفی جلوه‌های قرآنی در قالب هنر تأثیر بسیاری دارد بر همین اساس در بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم آثار هنری فاخری در رشته‌های نقاشی، خوشنویسی و نقاشی-خط به معرض نمایش در می‌آید.

وی با بیان اینکه انعکاس زیبایی‌های قرآنی به وسیله هنر باعث جذب افراد به فعالیت‌های قرآنی می‌شود، تصریح کرد: هنر اصیل اسلامی به نوعی می‌تواند پاسخگوی دغدغه‌های عصر حاضر شود و در روحیات افراد تأثیر مثبتی بگذارد که در این راستا ما سعی کردیم با به نمایش گذاشتن آثار فاخر هنری و قرآنی مخاطبان را با جلوه‌های دیگر قرآنی آشنا کنیم.

برگزاری ورک‌شاپ با حضور 5 نقاش برجسته در نمایشگاه قرآن

ملانوروزی ادامه داد: خلق آثار هنری با مضامین قرآنی نشانگر رویکرد فرا مادی هنرمند است که ارزش بسیاری دارد بر همین اساس وقتی مخاطب به آن می‌نگرد ناخودآگاه جذب این اثر خواهد شد.

مسئول کمیته فعالیت‌های هنری نمایشگاه قرآن، برگزاری ورک‌شاپ هنری را یکی دیگر از برنامه‌های این کمیته عنوان کرد و گفت: این ورک‌شاپ از هفته آینده با حضور پنج نقاش برجسته کشورمان همچون «حبیب صادقی»، «کاظم چلیپا»، «ایرج اسکندری»، «رضوان صادق‌زاده»، و «احمد وکیلی» در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار می‌شود.

برگزاری دو نمایش قرآنی هر شب در نمایشگاه

سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران با اشاره به برگزاری تئاتر خیابانی و نقالی در نمایشگاه قرآن، تصریح کرد: هر شب دو نمایش با مضامین قرآنی به همت کمیته فعالیت‌های هنری در ساعت‌های 20:30 و 23 در محوطه نمایشگاه قرآن برگزار می‌شود.

ملانوروزی با بیان اینکه تمامی بخش‌های نمایشگاه قرآن فعالیت‌های فاخری را در نظر گرفته‌اند، از برگزاری نمایشگاه آثار هنر جدید خبر داد و گفت: در این نمایشگاه آثار هنر جدید در قالب ویدئو آرت و چیدمان در معرض نمایش عموم قرار می‌گیرد.

مسئول کمیته فعالیت‌های هنری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم ادامه داد: با توجه به اینکه این نمایشگاه به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود، تمامی بخش‌ها از جمله کمیته فعالیت‌های هنری برنامه‌های شاخصی در نظر گرفته‌اند تا از این طریق مخاطبان را با زبان هنر با ارزش‌ها و مفاهیم قرآنی مأنوس سازیم.

درک صحیحی از مفاهیم قرآنی به زبان هنر در نمایشگاه قرآن

وی با اشاره به اینکه مسئولان برگزاری نمایشگاه قرآن حدود 500 مترمربع فضا به کمیته فعالیت‌های هنری اختصاص داده‌اند، خاطر نشان کرد: در دوره‌های گذشته آثاری که در نمایشگاه به نمایش در می‌آمد در سطح مطلوبی نبودند و گاهی نیز به دلیل نامناسب‌بودن مکان نمی‌توانستند تأثیرگذاری لازم را داشته باشند اما ما سعی کردیم با استفاده از تکنولوژی‌های نوین و به نمایش قرار دادن آثار هنری شاخص و برجسته درک صحیحی از مفاهیم قرآنی را در مخاطب ایجاد کنیم.

ملانوروزی ضمن تقدیر از مسئولان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، گفت: امیدواریم در مدت برگزاری نمایشگاه قرآن بتوانیم فرهنگ اصیل اسلامی قرآنی را در قالب هنر به مخاطبان عرضه کنیم.

انتهای پیام/ م.ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها