امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۱۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91465
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 19
فریندخت زاهدی در حاشیه برگزاری جشنواره تئاتر مقاومت خرمشهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرمشهر، کیفیت کارهای ارائه شده در هفدهمین جشنواره تئاتر ...

فریندخت زاهدی در حاشیه برگزاری جشنواره تئاتر مقاومت خرمشهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرمشهر، کیفیت کارهای ارائه شده در هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت فتح خرمشهر را خوب ارزیابی کرد و گفت: این نخستین سالی است که در این جشنواره به عنوان داور حضور دارم اما کیفیت کارها و شور و هیجان شرکت کنندگان این دوره خوب بوده است.

وی ادامه داد: هنرمندان ثابت کردند که می‌توانند در هر شرایطی خوب کار کنند و ادامه دهند.

داور هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت فتح خرمشهر بیان کرد: برخی کارها به بازتاب معنایی و مفهومی خوبی از فتح خرمشهر پرداختند و ثابت کردند که در آنها استعداد وجود دارد اما احتیاج به آموزش بیشتر دارند.

وی با بیان این مطلب که برخی کارها هنوز اشکال دارند و باید به ساختار آنها توجه بیشتری شود عنوان کرد: هم در زمینه نمایشنامه و هم نحوه اجرا باید تلاش بیشتر، امکانات زیرساختی بیشتر و آموزش بیشتر صورت گیرد.

زاهدی بر فراهم سازی امکانات آموزشی برای هنرمندان عرصه تئاتر تاکید کرد و افزود: یکی از مواردی که باید به آن توجه داشت ایجاد امکانات آموزشی برای هنرمندان این چنینی است که به تئاتر علاقه دارند.

وی با اشاره به اجرای بین‌المللی این جشنواره یادآور شد: این جشنواره ابتدا تنها با شرکت گروه تئاتر خرمشهر آغاز به کار کرده و پس از اضافه شدن سایر استان‌ها، این دوره با دعوت از کشورها به صورت بین‌المللی اجرا می‌شود که همچنان جای بسط دارد.

استاد و پیشکسوت عرصه تئاتر کشور، تلاش تیم شرکت کننده از کشور عراق را تلاشی خوب و رضایتبخش خواند و گفت: ایران سابقه تئاتری طولانی‌تری دارد و هنرمندان از تجربه و امکانات بیشتری برخوردارند، با این وجود تلاش این گروه عراقی با توجه به کمبودهای موجود در اقلیم کردستان بسیار خوب بود.

وی با اشاره به سختی‌های میزبانی جشنواره‌های این چنینی تصریح کرد: اسکان و پذیرایی بیش از 120 نفر کار دشواری است، برنامه‌ها فشرده برگزار می‌شود و دست‌اندرکاران بدون هیچ چشم‌داشتی زحمت زیادی می‌کشند.

داور هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت فتح خرمشهر افزود: مهمان‌ها از نحوه اجرا راضی هستند و عوامل اجرایی، امکانات را تا جایی که توانسته‌اند فراهم کردند با این وجود تزریق امکانات زیرساختی به جشنواره تئاتر مقاومت بسیار ضروری‌ است.

وی در پایان سخنان خود با تاکید بر این نکته که روشن ماندن چراغ جشنواره در این سال‌ها نشان دهنده تلاش افراد بسیاری است که حامیان عرصه تئاتر هستند، عنوان کرد: افرادی که جشنواره‌های این چنینی را حمایت می‌کنند باید سعی کنند که کیفیت اجراها را با رفع مشکلات امکاناتی ارتقا بخشند.
انتهای پیام/72001/صا20/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار