امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91481
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صبح امروز عوامل سریال «برابر اصل» با رئیس کانون سردفتران و دفتریاران قوه قضائیه ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صبح امروز عوامل سریال «برابر اصل» با رئیس کانون سردفتران و دفتریاران قوه قضائیه دیدار کردند.

در این دیدار محمدرضا دشتی اردکانی رئیس کانون سردفتران، حسن رحیمی مدیرکل روابط عمومی و تشریفات قوه قضائیه، میرزایی معاون فرهنگی قوه قضائیه، جلال دری کارگردان و محمد انجم شعاع معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور حضور داشتند.

پس از پایان این دیدار فیلمبرداری این سریال در بخش بایگانی کانون سردفتران کلید خورد.
متأسفانه در سریال‌های تلویزیونی مسائل حقوقی لحاظ نمی‌شود/ارائه مشاروه رایگان حقوقی به فیلم‌سازان

حسن رحیمی مدیر کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضائیه در جمع عوامل سریال «برابر اصل» و مسئولان کانون سردفتران و دفتریاران قوه قضائیه اظهار داشت: یکی از مهمترین اقداماتی که می‌تواند در جهت رعایت قانون انجام شود ساخت سریال‌های آموزشی است.

وی با تأکید بر اینکه باید به مسائل حقوقی بیشتر پرداخته شود گفت: در 5 سال گذشته تلاش کردیم که سریال‌هایی که پیرامون مسائل حقوقی ساخته می‌شود مسائل حقوقی به نحوی شایسته در آنها لحاظ شود اما متاسفانه در سریال‌های تلویزیونی انچه که به مردم ارائه می‌شود فارغ از مسائل حقوقی است و بیشتر از کپی‌برداری از سریال‌های خارجی است.

مدیر کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضائیه با تاکید بر اینکه باید به مردم خدمات حقوقی رایگان ارائه داد گفت: بر اساس برنامه 5 توسعه صدا و سیما یکی از سازمان‌هایی است که ملزم به آگاهی‌رسانی است.

رحیمی تاکید کرد: هر چقدر مردم آگاه باشند میزان جرائم کاهش پیدا می‌کند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه بر ثبت معاملات در قرآن اشاره شده است گفت: من به نوبه خودم اعلام آمادگی می‌کنم تا با فیلمسازان همکاری داشته باشیم همانطور که تا کنون مشاوره حقوقی رایگان را به فیملسازان داده‌ایم.

یکی از سیاست‌های قوه قضائیه آموزش مسائل حقوقی به مردم است

محمدرضا دشتی اردکانی در دیدار با عوامل سریال برابر اصل اظهار داشت: یکی از سیاست‌های قوه قضاییه آموزش مردم نسبت به مسائل حقوقی و سند رسمی است چرا که مردم در کشور ما نسبت به مسائل حقوقی آگاهی چندانی ندارند.

وی افزود: مردم باید بدانند که اگر کسی تابعیت کشور ما را نداشته باشد مالکیت به او تعلق نمی‌گیرد.

دشتی اردکانی خاطر نشان کرد: به همین جهت و برای آشنایی مردم و فرآیندهای حقوقی بر آن شدیم تا با هماهنگی شبکه یک سیما سریالی را در 14 قسمت 45 دقیقه‌ای پیرامون مباحث حقوقی و اسناد رسمی تهیه کنیم.

همچنین فرجی مدیر شبکه یک سیما در این مراسم گفت: ما سال‌ها قبل هم پیرامون مسائل حقوقی سریالی تولید کردیم و امسال هم فرصت شد تا با هدف آشنایی بیشتر مردم با موضوعات و مسائل ثبتی این کار را انجام دهیم.

مدیر شبکه یک تصریح کرد: آشنایی مردم با مسائل حقوقی بسیاری از مشکلات را کم می‌کند و بیشتر علاقمندان می‌خواهند در قالب سریال این موضوعات را دنبال کنند.

گفتنی است سریال «برابر اصل» به کارگردانی جلال دری و با بازی روناک یونسی، حسن جوهرچی و سیاوش طهمورث، زندگی سردفتری به نام گوهری را روایت می‌کند که یکی از جاعلان حرفه‌‌ای قصد گرفتن انتقام از او را دارد اما پس از مدتی متوجه می‌شود که با استفاده از سیستم جدید سازمان ثبت امکان جعل اسناد از بین رفته است.
 رفتارهای غیرحقوقی مردم مشکلات زیادی را برای دستگاه قضایی ایجاد کرده است

انجم شعاع معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار با عوامل سریال «برابر اصل» اظهار داشت: بسیار خوب است که این هماهنگی بین کانون سردفتران، معاونت فرهنگی قوه قضاییه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با رسانه ملی جهت تبیین جایگاه دفاتر اسناد رسمی صورت گرفته است.

وی افزود: ما همیشه با رفتارهای غیر حقوقی و ثبت نشده مردم شاهد مشکلاتی برای دستگاه قضایی بوده‌ایم

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تصریح کرد: متأسفانه مردم اقبالی به سند رسمی ندارند یا از اهمیت آن کمتر اطلاع دارند بنابراین باید در این زمینه اطلاع رسانی مناسبی صورت گیرد.

انجم شعاع با تأکید بر اینکه نقش خواص در این موضوعات بسیار پراهمیت است، گفت: مشکل اصلی اینجاست که وقتی قانون داریم و انتقال اسناد باید در دفاتر اسناد رسمی باشد یک قانونگذار اعلام می‌کند که اسناد غیر ثبت شده هم می‌تواند مبنای ادعاها قرار بگیرد و متأسفانه ما تبعات این حکم قانونی را دو دهه است که داریم تحمل می‌کنیم.

وی تأکید کرد: نقل و انتقال خودرو مطابق قانون باید در دفاتر اسناد رسمی صورت بگیرد اما خواص خلاف این موضوع را بخشنامه می‌کنند.

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پایان خاطر نشان کرد: ما باید آثار سند رسمی خطرات عدم استفاده از سند رسمی را به مردم گوشزد کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها