امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91482
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 24
«حبیب‌الله ایل‌بیگی» مسئول کمیته «سینما از دریچه ماوراء» بیست‌ودومین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی ...

«حبیب‌الله ایل‌بیگی» مسئول کمیته «سینما از دریچه ماوراء» بیست‌ودومین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: برای برنامه‌ریزی بهتر این بخش از نمایشگاه قرآن جلساتی را با افرادی که در سال‌های گذشته مسئولیت این بخش را بر عهده داشتند، برگزار کردیم و به این نتیچه رسیدیم که برای جذابیت بیشتر این بخش، جشنواره‌ای برگزار کنیم.

برگزاری جشنواره سینما از دریچه ماوراء برای نخستین‌بار در نمایشگاه قرآن

مدیر عامل انجمن سینمای جوان با اشاره به برگزاری جشنواره سینما از دریچه ماوراء تصریح کرد: امسال برای نخستین‌بار این جشنواره در بخش‌های فیلم، عکس و فیلم‌نامه با موضوعات قرآنی از 14 تا 19 تیرماه در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار می‌شود.

ایل‌بیگی، هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی ظرفیت‌های هنرمندان این عرصه عنوان کرد و گفت: هنرمندان کشورمان در حوزه‌های مختلف سینمایی طرح و ایده‌های خوبی دارند که ما قصد داریم با برگزاری جشنواره سینما از دریچه ماوراء علاوه بر جمع‌آوری ایده‌ها، از آثار برتر حمایت کنیم.

مسئول کمیته سینما از دریچه ماوراء، تعامل بیشتر فیلم‌سازان قرآنی برای خلق آثاری فاخر را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و افزود: در مدت برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قران کریم نشست‌هایی نیز در نظر گرفته‌ایم که در این نشست‌ها فیلم‌سازان مطرح کشورمان به ارائه تجربیات خود خواهند پرداخت.

ایل‌بیگی خاطر نشان کرد: برای برگزاری جشنواره سینما از دریچه ماوراء، آثاری به دست ما رسیده است که هیئت انتخاب در حال بازبینی و گزینش هستند تا آثار برتر را انتخاب و برخی از آنها را در نمایشگاه به نمایش بگذارند.

حمایت از فیلم‌های 114 ثانیه‌ای با موضوعات قرآنی

وی با اشاره به اکران برخی از فیلم‌های برگزیده با موضوعات قرآنی، تصریح کرد: همزمان با برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم پس از اکران چند فیلم برتر در حوزه‌های قرآنی، این فیلم‌ها با حضور فیلم‌سازان و هنرمندان کشورمان نقد می‌شود؛ در این برنامه مردم حاضر در سالن نیز می‌توانند در نقد فیلم شرکت کنند.

ایل‌بیگی با بیان اینکه باید زمینه تولید فیلم‌های قرآنی را فراهم کنیم، ادامه داد: علاوه بر برگزاری جشنواره سینما از دریچه ماوراء، با حمایت از فیلم‌های 114 ثانیه‌ای سعی داریم برای نمایشگاه بین‌المللی قرآن سال آینده برنامه‌ریزی کنیم تا آثاری فاخر در زمینه قرآن را به نمایش در آوریم.

وی با اشاره به حمایت انجمن سینمای جوانان ایران از فیلم‌های 114 ثانیه‌ای اظهار داشت: با توجه به ابزارها و امکانات جدید ما سعی داریم با حمایت از فیلم‌های 114 ثانیه‌ای متناسب با موضوعات قرآنی فضای مجازی را نیز قرآنی کنیم.

برگزاری مسابقه عکس در نمایشگاه قرآن

مسئول کمیته سینما از دریچه ماوراء با بیان اینکه معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد اولویت‌هایی را برای حمایت از فیلم‌های کوتاه در نظر گرفته است، گفت: در گذشته پرداختن به موضوعات قرآنی در قالب فیلم کار چندان آسانی نبود اما اکنون با توجه به نیاز جامعه توجه به مفاهیم قرآنی در صدر فعالیت‌ها قرار گرفته است.

ایل‌بیگی با اشاره به اینکه مضامین قرآنی در قالب فیلم و عکس می‌تواند با مخاطب ارتباط خوبی برقرار کند، تصریح کرد: در نمایشگاه قرآن مسابقه عکس قرآنی نیز در نظر گرفته‌ایم که علاقه‌مندان می‌توانند با دوربین‌های تلفن همراه نیز در این مسابقه شرکت کنند.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها