امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91504
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین دادگر، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین دادگر، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان در اجلاس سراسری سرپرستان پردیس‌ها و مراکز آموزش عالی این دانشگاه که امروز در سالن اجتماعات دکتر صافی پردیس نسیبه تهران برگزار شد، با اشاره به اهمیت و نقش معلم در سعادت جامعه، اظهار داشت: با تربیت جوان‌های مستعد و آماده مبتنی بر دانش تخصصی و ارزش‌های والای انسانی و اسلامی، معلم تراز جمهوری اسلامی شکل خواهد گرفت.

وی، نقش شخصیت دینی و اخلاقی اساتید و مدرسان دانشگاه فرهنگیان در شکل‌گیری شخصیت دانشجو معلمان را حائز اهمیت دانست و افزود: با حجم گسترده شبهات و حملات دشمنان اسلام به باورها و اعتقادات جوانان ایران، نیاز است مدرسان در تکمیل سطح معارف دینی خویش بیشتر بکوشند.

حجت‌الاسلام و المسلمین دادگر، خواستار احساس تکلیف تک تک اعضای دانشگاه فرهنگیان، نسبت به دانشجو معلمان شد و گفت:  دانشجو معلمان سرمایه و امانتی هستند که امیدواریم بتوانیم به شایستگی امانتداری کنیم.

وی، در ادامه سخنان خود بر ضرورت بهره‌مندی از تجارب و نظرات مدرسان مراکز تربیت معلم و کسانی که در فضای درس و مدرسه بوده‌اند، تأکید کرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان از تشکیل جلسه کارگروه قرآن و عترت شورای فرهنگی کشور در چند روز گذشته خبر داد و افزود: در این جلسه مصوب شد  دانشگاه‌ها هر سال سه جلسه ویژه قرآنی برگزار و 10 درصد بودجه فرهنگی دانشگاه‌ها، به فعالیت های قرآنی اختصاص داده شود.

وی تصریح کرد: همچنین شورای هماهنگی قرآنی در سطح هر استان با حضور یک نماینده از پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان تشکیل خواهد شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین دادگر با اشاره به ظرفیت‌های قرآن و عترت در سراسر کشور تأکید کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان، پیشنهاد می‌شود مرکز قرآن و عترت سازمان مرکزی دانشگاه تأسیس شود، تا ضمن پیوند با ستاد لایه‌های استانی و پردیس‌ها، قدمی در راستای ترویج قرآن و عترت برداشته شود.

به گزارش فارس، اجلاس سراسری سرپرست پردیس‌ها و مراکز آموزش عالی دانشگاه فرهنگیان که صبح امروز در پردیس دانشگاهی نسیبه آغاز شده است که تا عصر امروز ادامه خواهد داشت.

سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین دادگر رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، سخنرانی صادق‌زاده، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، بیان مشکلات و چالش‌های پردیس‌ها و مراکز از سوی دبیران مناطق ده‌گانه، ارائه گزارش عملکرد سال 92 و برنامه‌های سال 93 توسط معاونین دانشگاه، سخنرانی کیانی معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین پارسانیا عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان و پرسش و پاسخ و بیان مسائل اجرایی، از دیگر برنامه‌های این نشست سراسری است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها