امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91514
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، دهمین سمپوزیوم بین المللی واکنش به جرائم سایبری سال 2014 از 28 تا 31 خردادماه  ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، دهمین سمپوزیوم بین المللی واکنش به جرائم سایبری سال 2014 از 28 تا 31 خردادماه  سال جاری در شهر سئول، پایتخت کره جنوبی با میزبانی پلیس ملی کره برگزار شد.

در این نشست تخصصی که از سال 2005 تاکنون به میزبانی پلیس ملی کره برگزار می شود، رئیس پلیس ملی کره جنوبی و رؤسا و معاونان پلیس های سایبری برخی از کشورها مانند ایران ، ترکیه، ژاپن و کارشناسان حوزه جرائم سایبری از حدود 46 کشور مختلف دنیا که اغلب جزء کشورهای پیشرو در حوزه سایبری محسوب می شوند شرکت داشتند و به ارائه تجربیات تخصصی خود در این حوزه پرداختند.

در دهمین سمپوزیوم بین المللی واکنش به جرائم سایبری سال 2014، نمایندگان پلیس آلمان، فرانسه، هنگ کنگ، ایران و کره جنوبی به ارائه پرونده های خاص، رویکرد های تخصصی و تشریح وضعیت و فعالیت های صورت گرفته در حوزه واکنش به جرائم سایبر پرداختند.

شایان ذکر است، شرکت های مهمی مانند اینترپل، APNIC، سیمانتک، fire eye نیز از جمله سایر ارائه کنندگان و سخنرانان این نشست تخصصی 3 روزه بودند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا نیز به عنوان نماینده پلیس ایران ضمن حضور در این نشست به ارائه مطالبی در خصوص پیشگیری از جرائم سایبر و تشریح تلاش‌های پیش دستانه پلیس سایبری ایران در حوزه پیشگیری وضعی و پیشگیری اجتماعی از جرائم فضای سایبر، به عنوان الگویی برای سایر کشور ها در جهت مواجهه فعالانه و آینده نگرانه با جرائم سایبر پرداخت.

ارائه تخصصی سرهنگ نیک نفس در حوزه پیشگیری وضعی و پیشگیری اجتماعی از جرائم فضای سایبر با استناد به نظریه های جرم شناسی و اصول پیشگیری از جرم، به صورت علمی ترکیب راهکارهای اجرائی مختلف در حوزه آگاه سازی عمومی و اطلاع رسانی پیشگیرانه به منظور کاهش مخاطرات عمومی و آسیب های متصور از جرائم برای کاربران و هموطنان عزیز بود که با اقدامات عملیاتی حوزه پیشگیری وضعی مطرح شد.

در این خصوص، گوشه‌هایی از فعالیت های صورت گرفته در نمایشگاه های مختلف، کلاس های آگاه سازی و تولیدات آموزشی پیشگیرانه مانند انیمیشن ها و محتوا های مالتی مدیا نیز به عنوان نمونه عینی مطرح و ارائه گردید.

گفتنی است، سخنرانی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با موضوع پیشگیری وضعی و پیشگیری اجتماعی از جرائم فضای سایبر و رویکرد فعال و پیش دستانه پلیس سایبر ایران در مواجهه با جرائم فضای مجازی در دهمین سمپوزیوم بین المللی واکنش به جرائم سایبری سال 2014، مورد استقبال و تقدیر نمایندگان کشورهای حاظر در این نشست قرار گرفت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها