امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91517
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کاشان به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان، داود خیرخواه اظهار داشت: از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کاشان به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان، داود خیرخواه اظهار داشت: از آغاز اجرای طرح نظام سلامت تاکنون، زایمان طبیعی در بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان 60 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به آغاز طرح سلامت از 15 اردیبهشت ماه افزود: میزان سزارین در این مدت 40 درصد است در حالی که این نسبت در سال قبل برعکس بوده است.

وی، از اجرای طرح بسته حمایتی ترویج زایمان طبیعی از تاریخ 15 اردیبهشت امسال در مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان و بیمارستان شهید رجایی آران و بیدگل خبر داد و تصریح کرد: از زمان شروع برنامه تاکنون، میزان سزارین بیشتر از 5.2 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.                  

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان عنوان کرد: میزان زایمان طبیعی طی این مدت در بیمارستان شهید بهشتی 99.60 درصد و بیمارستان رجایی 71.60 درصد گزارش شده است.

خیرخواه، کاهش میزان سزارین  هر سه ماه به میزان 5.2 درصد را از اهداف کلی برنامه ترویج زایمان طبیعی عنوان کرد و ادامه داد: میزان سزارین بایستی در پایان شش ماه پنج درصد میزان پایه و در پایان سال به میزان 10 درصد وضعیت میزان پایه کاهش یابد.

وی تأکید کرد: همچنین هر یک از متخصصان زنان و زایمان شاغل در بیمارستان‌های دانشگاهی مکلف به کاهش سزارین به میزان مذکور می‌باشند.
انتهای پیام/2406/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها