امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91521
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، این مانور در نخستین ساعات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، این مانور در نخستین ساعات بامداد امروز و با فرض وقوع عملیات خرابکاری از طریق انفجار مواد منفجره برگزار شد و  هدایت آن را  ستاد مدیریت بحران شهر تهران و  شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه بر عهده داشتند.

در این مانور تیم‌های عملیاتی از سازمان آتش نشانی ، مرکز اورژانس، سازمان حمل و نقل و ترافیک، جمعیت هلال احمر، فرماندهی نیروی انتظامی، شرکت آب و فاضلاب، شرکت توزیع نیروی برق و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران حضور داشتند.

محمد علی آرمانفر معاون آمادگی،مقابله و پدافند غیرعامل سازمان که فرماندهی این مانور را بر عهده داشت با اشاره به سناریوی این مانور مبنی بر وقوع یک حادثه انسان‌ساز و خروج ریل از قطار و به دنبال آن ایجاد حریق و مصدومیت تعدادی از مسافران گفت: سنجش میزان آمادگی نیروی انسانی و ارزیابی تجهیزات برای عملیات امداد و نجات از اهداف این مانور بود.

وی گفت: در این مانور ارزیاب ها میزان کیفیت عملکرد نیروها را ارزیابی کردند و با بررسی چک لیست‌‌‌ها، نقاط قوت و ضعف را بررسی و تلاش می‌کنیم نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت را تقویت کنیم.

وی با اشاره به این نکته که هماهنگی‌های انجام شده بین سازمان برای انجام عملیات امداد و نجات در این مانور تا 90 درصد رضایت بخش بود،افزود: با توجه به اینکه در سناریوی این مانور، حادثه در داخل تونل پیش‌بینی شده بود، از نظر آنتن دهی دستگاه‌ها و سامانه‌های ارتباطاتی مشکل پیش آمد که باید با نصب آنتن‌های مناسب، این نقص برطرف شود.

آرمان‌فر افزود: به میزان 85 درصد به اهداف مانور دست یافتیم اما ارزیابی دقیق عملکردها پس از بررسی گزارش‌های دریافتی مقدور است.

وی با بیان اهمیت حفظ خونسردی و نقش شهروندان در کمک به نیروهای امدادرسان در  زمان وقوع حوادث از شهروندان خواست برای خودامدادی و دیگر امدادی آموزش‌های لازم را ببینند تا در مواقع اضطراری از توان کمک به خود، خانواده و دیگران برخوردار باشند.

محسن نایبی مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران نیز در حاشیه این مانور با اشاره به اینکه برگزاری مانورهای آمادگی از برنامه‌های مستمر و سازمانی این شرکت است، گفت: با توجه به حجم بالای جا بجایی مسافران از طریق مترو، لازم است آمادگی لازم برای امداد و نجات در مواقع اضطراری وجود داشته باشد.

وی افزود: این مانور با هدف افزایش آمادگی دستگاه های امدادرسان و برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت برگزار شد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها