امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۱۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91523
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 27
سعید عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت: کارت ورود به جلسه این آزمون طی دیروز و امروز از طریق سایت سنجش آموزش پزشکی توزیع شده است و ...

سعید عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت: کارت ورود به جلسه این آزمون طی دیروز و امروز از طریق سایت سنجش آموزش پزشکی توزیع شده است و آزمون دروس اختصاصی ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 5 تیر و آزمــون عــلوم پـایه ساعت 14 روز پنجشنبه 5 تیر برگزار می شود.

وی ادامه داد: آزمون ملی دانش‌آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور همزمان با آزمون دستیاری دندانپزشکی در دو نوبت صبح و بعد از ظهر روز پنجشنبه 5تیر در دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران واقع در میدان توحید برگزار و نتایج آن نیز شهریور اعلام می‌شود.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی وزارت بهداشت، گفت: نحوه معرفی متقاضیان برای آزمون ملی دانش‌آموختگان خارج از کشور برای مرحله نظری پس از بررسی مدارک اولیه و تطابق آن با ضوابط آیین نامه ارزشیابی توسط مرکز خدمات آموزشی انجام می شود.

عسگری تصریح کرد: پس از قبولی متقاضی در آزمون مرحله نظری، به دانشگاه های مجری امتحانات عملی معرفی می شوند.این آزمون ملی شامل دو مرحله نظری و عملی است که متقاضیان باید به ترتیب در آنها شرکت کنند،در واقع قبولی در مرحله نظری آزمون شرط معرفی به مراحل بعدی خواهد بود.

وی افزود: مرحله نظری آزمون شامل دو بخش علوم پایه و دروس اختصاصی است که سهم نمره علوم پایه 25 درصد و سهم نمره دروس اختصاصی 75 درصد از نمره کل است.این مرحله طی دو نوبت در سال برگزار می شود. یک نوبت همزمان با آزمون پذیرش دستیار داخل و نوبت دوم در سه ماهه سوم همان سال بر اساس جدول زمانبندی که توسط مرکز سنجش اعلام خواهد شد.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی وزارت بهداشت گفت: مرحله نظری آزمون شامل دروس آسیب شناسی، بیوشیمی، فیزیک پزشکی، روانشناسی و مهارتهای ارتباطی، انگل شناسی، قارچ شناسی، باکتری شناسی، ویروس شناسی، علوم تشریحی، فیزیولوژی، ژنتیک، ایمنی شناسی، انقلاب اسلامی ایران و اندیشه اسلامی، آناتومی و مرفولوژی دندان، بافت شناسی دهان و دندان، جنین شناسی دهان و دندان است.

وی حد نصاب قبولی در این قسمت از آزمون را برابر با کمترین حد نصاب قبولی دانشجویان داخل در دو دوره قبل اعلام کرد و گفت: دروس اختصاصی هم شامل تمام دروس اختصاصی رشته دندانپزشکی عمومی است و حد نصاب قبولی در این قسمت از آزمون کسب 75 درصد میانگین نمرات قبول شدگان در آزمون دستیاری همان سال است.

عسگری افزود: مرحله عملی آزمون شامل بخش های پره کلینیک، کلینیک و درمان جامع است و داوطلبان بدانند که نتیجه قبولی مرحله نظری آزمون برای ورود به مرحله عملی، به مدت یکسال معتبر خواهد ماند.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی وزارت بهداشت تصریح کرد: اسامی دانشکده ها قبل از برگزاری هر دوره از آزمون ها توسط دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی اعلام خواهد شد.البته محدودیتی برای تعداد دفعات شرکت در آزمون وجود ندارد اما در صورت عدم موفقیت داوطلب در امتحانات نظری و عملی مدرک وی قابل ارزشیابی یا معادل سازی نخواهد بود و دوره تکمیلی برایشان در نظر گرفته نخواهد شد.

وی گفت: کلید اولیه هر دو آزمون در هفتم تیر روی سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی قرار داده خواهد شد و داوطلبان فرصت دارند به مدت دو روز این پاسخنامه را بررسی کنند. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار