امروز : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 25
۱۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91524
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وزارت بهداشت محمد حاجی آقاجانی با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت متعلق به همه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وزارت بهداشت محمد حاجی آقاجانی با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت متعلق به همه کشور بوده و در 560 بیمارستان مربوط به وزارت بهداشت در تمام استان ها و شهرهای کشور در حال اجرا است، گفت: نکته بسیار مهم این است که جهت عدالت در دسترسی به خدمات درمانی، تمام تمرکز این طرح بر مناطق محروم و در راستای حمایت بیشتر از بیماران و بیمارستانها در این مناطق است.

معاون درمان وزارت بهداشت همچنین توضیح داد: در این راستا حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم فقط به پزشکان در این مناطق اختصاص دارد. به طوری که در حال حاضر بیش از دو هزار پزشک برای خدمت در مناطق محروم ثبت نام کرده‌اند و این نشان دهنده عزم طرح تحول نظام سلامت برای حمایت ویژه از این مناطق است.

به گفته آقاجانی نکته دوم در مورد بازسازی هتلینگ بیمارستانهای دولتی است. علی رغم اینکه تمام بیمارستانهای دولتی وزارت بهداشت تحت پوشش بازسازی هتلینگ هستند، اما این برنامه به گونه‌ای طراحی شده که هر چقدر بیمارستان ضعیف تر و دارای امکانات فرسوده تری باشد، بیشترین منابع را به خود اختصاص خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه به همین منظور 20 گروه ارزیاب توسط ستاد به سراسر کشور اعزام شده‌اند و امکانات هتلینگ همه بیمارستانها را مورد ارزیابی قرار داده اند، خاطرنشان کرد: در بحث توزیع نیروی انسانی نیز هر چقدر بیمارستانها از نظر منابع انسانی ضعیف تر باشند، جذب نیرو در آنها پر رنگ تر خواهد بود.

آقاجانی با تأکید بر اینکه رکن اساسی طراحی برنامه تحول نظام سلامت ایجاد عدالت است، افزود: منابع طرح کاملاً محاسبه شده است و از 6 ماه قبل از آغاز شروع آن، توسط تیم های متخصص اقتصاد سلامت بررسی های کارشناسی عمیق و گسترده‌ای بر روی منابع صورت گرفته است.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: این منابع در سال 93 به تصویب هیأت وزیران رسیده و از این بابت هیچ جای نگرانی وجود ندارد. همچنین در نظر گرفته شده منابع طرح برای سالهای آتی در بسته بیمه پایه لحاظ شود. یعنی سیاست این است که امسال وزارت بهداشت در اجرای طرح با سازمان های بیمه گر مشارکت داشته باشد اما برای استمرار طرح، بناست خدمات طرح تحول نظام سلامت درون بسته بیمه پایه قرار گیرد و از طریق سازمان های بیمه گر پرداخت شود.

آقاجانی گفت: این تضمینی برای استمرار طرح است. خوشبختانه بعد از 45 روز از اجرای طرح،  محاسباتی که در مورد منابع طرح صورت گرفته بود، خطا نداشته و این منابع برای ادامه طرح تا پایان سال کفایت می‌کند. سال آینده نیز با استفاده از همین منابع بیمه پایه، خدمات طرح تحول نظام سلامت ارائه خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار